Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy körakváriumom és nem...

Van egy körakváriumom és nem tudom milyen halat vegyek bele. Bettám már van ezért azt nem szeretnék. Milyen hal érezné magát jól benne lélegesztető nélkül?

Figyelt kérdés
2012. okt. 4. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

-1. Gömbakváriumban állatkínzás halat tartani ( ez törvény)!

-2. 30 liter alatt ( tied biztos kisebb) is tilos halat tartani 8 ez is jogszabály!


3. "lélegeztető"- vagyis szűrő nélkül nem is akvárium,hanem egy nagy pohár a haladnak.


magyarul: Már szerintem extrán kínozod szerencsétlen bettádat! Kb úgy, mintha egy Toy toy WC-be lennél bezárva, és térdig érne a saját szarod.Grat!

2012. okt. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt most dobhatod ki...

Állatkínzó..

2012. okt. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Semmilyet. Állatkínzás gömbakváriumban halat tartani.

Ha KÖRakvárium, akkor pláne, egy síkbeli ábrába nem igazán lehet vizet tölteni, a halak meg ugye vízi állatok...

2012. okt. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
kedves lekváros kenyér ha TÖRVÉNY az hogy nem lehet gömbakváriumba teni a halat akkor mért árulnak vagy 3 féle méretbe az állatkereskedésben??
2012. okt. 4. 18:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Gondolj már bele. Ez egy BOLT. Csak eladni akarnak. Nem példát mutatni.
2012. okt. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Platypus ***** válasza:
100%

Baltát is lehet venni a boltban, mégsem legális feldarabolni a szomszédot. Egy gömbakváriumot nagyon sokféleképpen fel lehet használni, csak halat nem szabad rakni bele. Nevelhetsz benne sórákot, vízi növényeket, pár csigát.


[link]

2012. okt. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert lehet bennük tartani garnélákat , vagy szép növényes aksit csinálni! A halakat is csak tárolják míg nem eladják. Nem tudnak több száz külön akváriumot csinálni a halaknak. Amúgy az eladóknak az a cél,hogy minél több dolgot vegyél, talán örül is neki,hogy majd mehetsz egyre többször új halat venni... Szerintem ajándékozd el a halat, vagy pedig vegyél használtan egy 50 literest ( én 4000 Ft-ért vettem és volt benne szűrő) ... Vagy, ha neked öröm, akkor kínozd tovább szerencsétlen halad, míg nem mehetsz másikat venni..
2012. okt. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi plagypus te legalább normálisan tudsz fogalmazni nem pedig oltogatni kezdessz köszi :)
2012. okt. 4. 18:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Én raktam hengerbe tengert. Kis zacskó élőtalaj, meg tengeri só+ ioncserélt víz vagy ha tudsz venni ozmo vizet az még jobb, kell egy sűrűségmérő, hogy beállítsd a sósűrűséget, és akkor bele lehet tenni ilyen tengeri algákat.


[link]


pl jól néz ki ez a Caulerpa racemosa szerintem.


Fölé kell egy 6500K-s izzó.


A talajból meg úgyis másznak ki kis turbó csigák, meg lehet hogy még kis planktonok is nőnek benne, ha nincs hal akkor ugye nem eszi meg őket senki.


Hát halat nem lehet, mert az túl nagy és okos, hogy megbolonduljon benne ha körbe-körbe úszik.

2012. okt. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!