Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A csigák, hogy szaporodnak?

A csigák, hogy szaporodnak?

Figyelt kérdés

Miért panaszkodnak a sima barna csigára, hogy nagyon hamar elszaporodik?

Valamint az almacsigát, hogy kell szaporítani?


2012. okt. 5. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
30%
Lassan, nyálkásan.
2012. okt. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én az éti csiga szaporodását ismerem csak. Azért szaporodnak olyan gyorsan, mert mindegyik egyed hímnős. 2 egyed kell a szaporodáshoz, de mind a kettő megtermékenyíti a másikat és több száz utódot raknak le. Gondolom azért, mert elég sok a természetes ellenségük. Szerintem a vízi csigáknál is valahogy így működhet, rakj össze 4-5 almacsigát, szerintem egy idő után tuti lesz szaporulat. Ha nem, akkor olvass után akvarista fórumokon.
2012. okt. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
fajtól függ. a legtöbb akváriumi növénnyel bekerült csiga petékkel, amit kis nyálkával ellátott csomókban rak le az üvegre, növényekre. csak hogy érzékeld, nekem két hólyagcsigát sikerült behurcolnom véletlenül, amik egy hónap alatt nagyjából 200 kis csigával örvendeztettek meg, annak ellenére, hogy már a petecsomókat is irtottam illetve a két csigát is rövid úton kinyírtam. azóta pusztítom a kicsiket is, hogy el ne érjék az ivarérettséget. a maláj tornyos csiga meg szűznemzéssel szaporodik ráadásul elevenszülő, nem rak petecsomót, ennek megfelelően ha túl sok a szerves anyag - mulm az akváriumban pár hónap alatt kezelhetetlen lesz a helyzet.
2012. nov. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!