Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beteg aranyhalak, hogyan...

Beteg aranyhalak, hogyan kezeljem őket?

Figyelt kérdés

4 aranyhalam van (kb 100 literes akvárium-ba vannak, tudom,hogy kicsi, már tervezem a nagyobbat, de egyébként még nagyon picik) ebből kettőn felfedeztem szerdán a a darakórt (vagyis a fehér pöttyöket. Étvágyuk volt és aktívak is, ilyen gond nem volt velük). Utána olvastam és elkezdtem kezelni. Ezzel nincs is gond, szépen elkezdett elmúlni, már alig látszik bármi.

Viszont, az egyiken tegnap felfedeztem, hogy mintha elállna és kicsit vissza pöndörödne a kopoltyúja. Erre is rákerestem, de erre már nem sikerült találnom biztos dolgot. Lehet a darakór miatt (rajta látszódott egyébként legjobban) vagy valami más? Ha igen mivel kezelhetem?

Amit meg ma fedeztem fel, hogy egyik másiknak a pikkelyei kezdenek elállni. Ez tudom, hogy hasvízkór. Kivettem és mivel most csak ez volt itthon PanziPet Dezinfekt-et raktam a vizébe. Étvágya van, normálisan úszik, kedvével sincs baj. Holnap ha veszek bakto-kill-t (az úgy tudom jobb) még menthető lesz? Úgy tudom ha elállnak a pikkelyei már nem az, de a többi tünetet nem mutatja.


A válaszokat előre is köszönöm, nagyon kezdő vagyok (nem is teljesen önként,tervezetten lettem akvarista) de nagyon szeretném őket megmenteni



2012. okt. 5. 19:39
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Nekem 10 éve van akváriumom, most aranyhalaim.

Tapasztalatom az, hogy sok betegségre jó a baktokill tabletta.Ezt ajánlom hasvízkórra+mindenképp különítsd el a beteg halat!!! A többiek elkaphatják. Korai stádiumban ez kezelhető, de van olyan stádium amit már nem lehet visszafordítani, úgyhogy gyorsan intézkedj!

A kopoltyú elállása szerintem nincs kapcsolatban a darakórral, ez valószínűleg kopoltyúféreg. Erre parakill-t ajánlanék.

A 100 literes akváriumot másfél hetente takarítsd, csinálj részleges vízcserét, ezzel a legtöbb probléma megelőzhető, szűrőt is tisztítsd rendszeresen.

Sajnos az aranyhalak hajlamosak ezekre a férges- pöttyös dolgokra:S Különösen a fátyol vagy legyezőfarkú, kitenyésztett változatok.

Sok sikert!

2012. okt. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a választ, igyekszem, holnap már veszek is neki mindent, remélem még nem késtem el. Előbb nem tudtam észrevenni, mert tényleg semmi jelét nem mutatta :(


Én most a darakórt is para-kill turbóval kezeltem. Akkor csak folytassam tovább, ugye? Ez a férgesség kb mennyi idő alatt múlik el?


Tisztítok mindent rendszeresen, most kaptak levegőztetőt is.

Remélem minden rendbe lesz. Még egyszer köszönöm.

2012. okt. 5. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!