Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ritka vagy különleges halakat...

Ritka vagy különleges halakat szeretnék az akváriumomba! Mondanátok ilyen fajtájú halakat?

Figyelt kérdés

250literes akváriumom kompletten berendezve vízzel felengedve megy ma a 4. hete üresen! Vagyis 6db almacsiga van benne:D Holnapi napomat arra szánom, hogy elmegyek sok boltba és nézelődöm! De azért tudnátok mondani, különleges és ritka halakat? Miket rakjak bele? Az is jó ha csak 1 féle van benne de keverhetitek is a fajtákat!


Amúgy nagyon sokat olvastam az akvarisztikáról amielőtt belekezdtem volna. De azt nem tudom pontoasn, h 250liter víznek elég volt 4 hét hogy járjon az akvárium? Telepíthetem be a halakt? (amúgy a 4 hét alatt hetente 1 pici csipet kaját is szórtam a vízbe mert úgy olvastam h az jót tesz)


2012. okt. 5. 22:19
 1/7 YourDestiny ***** válasza:
Milyen stílusú lett az akvárium? Enyhén növényes, sűrűn ültetett, köves, sok fával dekorált, sötét vagy világos aljzat került bele? Írj róla valamit, ha halaknak se mindegy, hová és mibe kerülnek. A vizetekről tudsz valamit, mennyire kemény? Esetleg pH értéket mértél?
2012. okt. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

persze elég.


Hát nekem tetszik a ramirezi + kakadu sügér + vitorlás hal + kockás bölcsőszájú hal + díszcsík botia / leopard botia.


Vagy tetszik a fekete tetra + karcsú díszmárna + ékfoltos razbóra (de az ékfoltos nyitott akváriumból kirepül).


Tetszik még nekem az édesvizi muréna + pettyes indiai tarkasügér, élő mangrove fákkal, gömbmohával, de az brakkvizes dolog, kell bele egy kis sót tenni.


Kinek mi a különleges, én nem tudom. Inkább találd ki hogy neked mi tetszik. Te fogod nézni őket, nem mi.


Jól néz ki egy 20-30-as neonhal raj is. És nem átlagos az sem, hogy valaki olyan sokat vesz belőle. Ugyanez bármelyik kis halból.

2012. okt. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy rendeztem be, hogy az egyik oldalt köves növényes ahol bújkálhatnak a másik oldalt meg 2-3 nővény val lerakva ahol szabadon úszkálhatnak!
2012. okt. 5. 23:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha tetszenek a köves elrendezések, akkor pl lehet valamilyen sügereket, pl kék-sárga malawi:

[link]

vagy hát nézegesd végig, ott van az akvárium méret mindegyiknél:

[link]

Viszont ha sügereket raksz, akkor olyan túl sokat nem lehet belepaszírozni, mert ők eléggé területvédők.

2012. okt. 6. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 YourDestiny ***** válasza:

Én is sügereket javasolnék, de nekik kvarchomok és rengeteg kő kell, valamint erős szűrés, ezenkívül a növények 90 százalékát felzabálják. Cserébe viszont gyönyörűek:


[link]


[link]


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=cNk_5nMrxY0

2012. okt. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Cerberosz ***** válasza:
Szerintem rakj bele sokúszós csukát 2 db vagy egy nyolcsávos gyöngysügért, vagy amerikai sügéreket mondjuk 2 párt(kék akara, meeki)
2012. okt. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
az angolnák is szépek és azok tényleg különlegesek pl: [link] ez is jó és még el is férne (az oldal szerint)
2012. dec. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!