Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fehér, cérna szerű férgecskék...

Fehér, cérna szerű férgecskék a medence falán, leginkább felül. Mik ezek?

Figyelt kérdés

Választ keresek az akváriumomban lévő fehér cérna szerű mozgó-nyüzsgő férgek eredetére.. veszélyesek ezek??? 2 halam már feldobta az uszonyait... egyiknek a szemét nyomta ki vagy ette ki valami, a másik meg secc-pecc belső vérzést kapott és pillanatok alatt elpatkolt... ezek felelősek érte? akkor vettem észre őket, amikor a 2. halat szedtem ki :(( Mik ezek??

Az akvárium falán szinte giliszta módjára megy előre (2D-ben), de a vízben meg szinte pörögve halad előre (3D-ben). remélem érthető amit írtam.



2012. okt. 6. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem planária.

Nem veszélyes.

Akkor szaporodik el, ha sok bomlástermék van a vízben.

Az elhullások is erre utalnak.

2012. okt. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

a sok növény pusztulása is ilyen bomlástermék?? eddig csak 2 halam pusztult el....

hogyan lehet ezeket kiírtani???

2012. okt. 6. 19:00
 3/4 A kérdező kommentje:

a sok növény pusztulása is ilyen bomlásterméket eredményez?? vagy csak a húsra érted?? eddig csak 2 halam pusztult el....

hogyan lehet ezeket kiírtani???

2012. okt. 6. 19:01
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, a sok növény is, meg a túletetés, is, meg az elégtelen szűréstől is lehet.

Kiirtani nem tudom hogy lehet.

Periódusokban szaporodnak, és jelennek meg, néhány hal eszi is őket.

Ha jó a vízminőség, akkor egyre kevesebb van belőlük, és utána teljesen eltűnnek.

Esetleg ha valamivel ki tudod szedni őket csapatostól, az is sokat segít.

Vegyszerrel semmiképpen nem éri meg irtani őket!

2012. okt. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!