Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen belső szűrőt vegyek...

Milyen belső szűrőt vegyek egy 80 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

Az akváriumot úgy kaptuk és csak 30 cm magas, szóval a nagyobb szűrők nem férnek el benne.


A következőket néztem:

- Aquael Fan-1 Plus

- Eheim Aquaball 130

- Eheim Biopower 160

- Eheim Pick Up 2010


Illetve néztem még a Tetratec in 800 plus és a Tetratec Easy Crystal 600 szűrőket, de nem találtam sehol leírva a magasságukat. Esetleg ezt az adatot tudja valaki?


Ezek közül melyiket ajánljátok?

Vagy esetleg van valami másik termék?


A válaszokat előre is köszönöm!



2012. okt. 7. 17:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Fan 1, LOL ! :)


Komolyra fordítva a szót, aquaball, vagy biopower.

Majdnem ugyanaz.

A biopowerhez talán adnak valami más szűrőcuccot is, nem csak szivacsot, de amúgy a szivacs is jó.

A nagyobb különbség a 2 között, hogy a b.p. -nek zártak ezek a kazettái, és inkább csak alulról szív, az aq.ball-nak meg rácsos, így oldalt is szív.


A 2 közül v.melyiket.

2012. okt. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Elhelyezheted a nagyokat is fektetve és a zsinórt növényekkel eltakarhatod, de ha úgy nem tetszik menny be egy halkereskedésbe és kérdezd meg.
2012. okt. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 YourDestiny ***** válasza:
Az Aquaball vagy a Biopower lenne a legjobb, de a Biopower-ből MINIMUM az egyel nagyobb, (tehát az Aquaball 130 és Biopower 160 lehet elegendő), az Aquael meg harmatgyenge 80 literbe. Ha viszont befér, az Aquaball 180 és Biopower 200 lenne a legjobb.
2012. okt. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 YourDestiny ***** válasza:
Jah, bocsi, a Aquaball és Biopower-t jól írtad, ők elvihetik. De ha teheted, akkor legyen az egyel erősebb valamelyikből.
2012. okt. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mi a lényeges szempont a belső szűrő vásárlásnál?


Illetve miért probléma, ha nagy az akváriumban az áramlás?


Ja és miért problémás az Aquael Fan szűrőcsalád?

2012. okt. 7. 22:42
 6/16 YourDestiny ***** válasza:

Minél nagyobb legyen a szűréfelület, ugyanis annál több helyet kínál a nitrifikáló baktériumok számára. Belső szűrők esetében többnyire a legnagyobb szivaccsal rendelkezőt érdemes választani. Az Aquaball és Biopower némileg egy másik világ, amelyek azért lehetnek jó, mert a szivacs mellett biológiai szűrés szempontjából sokkal hatékonyabb szűrőanyag is elhelyezhető benne.


Az áramlást nem találom problémának, viszont érdemes állítható teljesítményű szűrőt választani.

2012. okt. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 YourDestiny ***** válasza:
Ja igen, az Aquael pont ebbe a hibába lép, túl kicsi a szűrőszivacs a teljesítményhez képest. Nem érdemes velük foglalkozni. Egyébként anno borzasztóan hangosnak is találtam őket.
2012. okt. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A 2 fő szempont, hogy elég nagy szűrőtérfogata legyen, (és itt a méret a lényeg) és hogy elég erős vízforgatása legyen... illetve ez a 2 dolog arányban legyen egymással.

Az se jó, ha kicsi a szűrőtérfogat (érthetően, hisz akkor nincs hol lakniuk a szűrőbaciknak) az se jó, ha aránytalanul nagy a motorteljesítményhez képest, mert akkor nagyon lefolytja a vízforgatást, és meg sem bírja mozdítani a szűrő a vizet.


A (túl) nagy áramlás azért nem jó, mert a szűrőbaktériumoknak nem tesz jót a túlzottan nagy áramlás.

Viszont a szűrőközeg (általában szivacs) idővel "beáll" (eltömődik, eliszaposodik a baktériumoktól) és akkor a max teljesítmény töredékét tudja csak leadni a szűrő.

Ezért muszáj, hogy legyen még erőtartalék a szűrőben, hogy ha kell, oda lehessen még csavarni neki.


Az aquaellel nekem semmi bajom, (első vagyok, nem azért röhögtem ki) egyszerűen csak a gyári ajánlásnál egyel nagyobbat kell venni, mert az elég túlzó.

Tehát neked minimum a fan 2 kellene, de még amellett is óvatosan kéne bánni a halak létszámával. A fan 1-et kb 45 literig használnám.

Viszont ezek a szűrők kimondottan keskeny, hosszú felépítésű szűrők, ami neked pont nem jó ilyen akváriumhoz.

2012. okt. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm az infókat!


Tehát összegezve! Nagy szűrőfelületű szűrő kell és lehetőleg egy akvárium mérettel nagyobb, hogy a kakaót lehessen tolni, ha csökken a teljesítménye.


Közben nézegettem még szűrőket és ezt találtam: Atman At-F 304 Erről vélemény?


Illetve az eredeti kérdésben szereplő tetratec szűrőkről valami infó?

2012. okt. 8. 20:25
 10/16 YourDestiny ***** válasza:
Az Easy Crystal nem lenne rossz ötlet, de még személyesen nem találkoztam vele. Ha jól olvastam, van benne bioball. Ha azt lecseréled valami normálisra, teljesen jó lehet.
2012. okt. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!