Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek az rossz megoldás,...

Szerintetek az rossz megoldás, ha pl egy 100L es akváriumban egy pl 500L es szűrés van?

Figyelt kérdés
Ez természetesen nem létezik, csak gondoltam meg kérdem, mert a minap hallottam, hogy nem jó dolog, ha egy akváriumban sokkal nagyobb szűrés van... csak nem értem, hogy miért... hátha ti tudtok rá válaszolni :)Ha rossz megoldás, akkor miért? Köszönöm!

2012. okt. 8. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert akkora sodrás lesz benne, hogy a halak nekicsapódnak a falnak. Nagyjából olyanra kell csinálni a sodrást, amivel még tudnak szembe úszni is ha azt akarnak.
2012. okt. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A másik meg, hogy a szűrőbaktériumoknak nincs elég idejük megszűrni a vizet, ha nagyon gyorsan átfolyik rajta.


Átlagban a 6-szoros és 10-szeres közti vízforgatás ideális.

100 literes akváriumhoz 600 l/órától egészen 1000 l/óráig.


Ha sügereket tartasz akkor kicsit erősebb kell, ha bettát, akkor meg gyengébb. Többi halnak meg olyan köztes.


Lehet látni a halakon, hogy kínlódnak ha túl nagy a sodrás, elfáradnak aztán még oda is szippanthatja őket.


Pl a tengeri akváriumba meg sokkal nagyobb sodrás kell, oda 100 literhez kell vagy 2db 1200 l/órás áramoltató kétoldalra, ami össeze-vussza keveri és hullámoztatja a vizet. A korallsügerek baromi erősen tudnak úszni, nekik nem árt. Még egy tengeri remeterákocska is olyan erősen tud kapaszkodni, hogy egy 5 kilós követ simán felemelsz vele, ha megfogod a házát, annyira fogja. Viszont az édesvizi állatok ennél sokkal gyengébbek.

2012. okt. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb az, hogyha egy nagy szűrőt veszel, de olyat, aminek tudod csökenteni a teljesítményét. Mert ott a szivacs az elég nagy lesz, nem lesz gond vele, hogy túl kicsi és nem szűr ki semmi koszt. A tekerőjét meg oda tekered ahova akarod. A halakat nézed és beállítod úgy, hogy nekik kényelmes legyen.
2012. okt. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
Ha az 500L a gyártó ajánlása, akkor az nem jelent semmit, nem azt az adatot kell nézni. A szűrő teljesítménye liter/órában a fontos. Egyes gyártók 2-3X-os óránkénti vízforgatással számolnak, de ez általában édeskevés, főleg ha a szűrő már egy kicsit beérett. Egy növényes akváriumban legalább 10X-es vízforgatást használnak. Az átlagos akváriumban valahol a kettő között van az ideális érték.
2012. okt. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mennyi is a szűrése egy Eheim Pick up nak? 500-570 Liter

Mekkora akváriumba való? 100-140 Max

Hol itt a baj?

2012. okt. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!