Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kaptam egy 54l akváriumot egy...

Kaptam egy 54l akváriumot egy számi harcoshallal! Mit tegyek még bele?

Figyelt kérdés
2012. okt. 9. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerre a kettőt? Mert az egy nagyon nagy hiba lenne, ha nem volt bejáratva az akvárium minimum 2 hétig.
2012. okt. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hát tegnap kaptam az akváriumot és tegnap vettük a halat, az állatkereskedéses pasi adott vagy 20l vizet, mondta h azt tegyük bele meg, mondta h éjszakára egy lavorba engedjük ki a vizet h a klór kimenjen belőle! meg adott mesterséges vagy természetes baktériumokat vagy mit. Nem értettem h miért kell :D


Lényeg h 54l akvárium 1 számi harcoshallal, 20l bejáratott vízzel, meg a többi úgy h vagy 12óráig állt a csapvíz h a klór kimenyjen belőle! meg adott bacikat :D

2012. okt. 9. 15:18
 3/5 anonim ***** válasza:

csigákat:

[link]

2012. okt. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

El sem hiszem, hogy vannak még ilyen rendes eladók :O


Azért kell bele a baktérium kultúra, mert az az alapja az akvárium biológiai szűrésének. A halad ürüléke meg a többi bomló szerves anyag ammóniát termel, ami mérgező a halakra, de a bacik lebontják nitritre, majd nitrátra amik már kevésbé veszélyesek. A nitrátot neked kell minden héten csökkentened, méghozzá részleges (30%-os) vízcserével.

2012. okt. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem éles szemű az aljzat, akkor tehetsz be pl panda páncélos harcsákat,(pl 5-6 db-ot) azokkal oda-vissza békességben elélnek.

Meg mondjuk 6-7 db sárga fantom lazacot.


Ha mindkét csapatot beteszed, akkor legalább 1 hetes eltéréssel rakd be őket, és akkor a kisebb létszámot tedd be. (5, és 6 db)


Ja, és még nagyon fontos dolog, hogy pontosan milyen a szűrő, mert általában ilyen csoffadt szarokat szoktak rásózni az emberre, és ha gagyi a szűrő, akkor mindenképpen csak 1 csapat halat tegyél a betta mellé!

2012. okt. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!