Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vitorláshalaim csipkedik...

Vitorláshalaim csipkedik egymást, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Vettem 4 vitorláshalat 200 literes akváriumba.2 napig nem is volt semmi bajuk, viszont mostanra úgy néz ki a helyzet, hogy a legnagyobb kergeti a másik 2-t, a harmadikkal elvan, sőt, kb össze is fogtak a másik 2 ellen. Egy helyről jöttek, egyidősek, még kicsik a párosodáshoz, így nem tudom hogy mit tehetnék, mi a baj. Viszont rossz nézni, hogy az egyik már mindig a sarokban gubbaszt, és félek, hogy lassan a másik is így jár. Mit gondoltok lenyugszanak, vagy ennyit arról hogy csapathal és vehetem ki a 2 gyengébbiket?
2012. okt. 9. 21:13
 1/5 YourDestiny ***** válasza:
Nem tudom mennyire fiatalok, de a vitorlásnál teljesen normális, hogy idővel kiválik egy pár, így a többinek mennie kell. Talán 300 liter már elég lenne 2 pár territóriumának, a jelenlegi akvárium nem.
2012. okt. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, de max 7-8 centisek, még nem ivarérettek. Meg nem értem. Ha egyszer csapathalak és 200 literesben élnek, annak elégnek kell lenni...

Ennyi erővel vettem volna egy párt,mint ahogy sok fajnál írják, hogy inkább úgy tartsuk...

Az meg hogy az egyiket jobban zargatják, mint a másikat, akkor lehet hogy 2 párt sikerült pont összerakni?

2012. okt. 9. 21:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Vitorlások kényesek, inkább pofára mennek. Ha valami nem klaffol a 200 literben akkor bizony lesz olyan akinek menni kell. És itt elég kisdolgokon múlik. Ha az egyik sarok növényesebb akkor azért védik, ha mondjuk sziklásabb, több benne a bújó akkor azért. Ha meg totál "nyílt" vizet védik, nos ez is előfordulhat. És ez esetben nem tűrik meg a plusz társaságot. Ami szép vitorlás akváriumot láttam az nagyjából 250-300 liter lehetett, 4 vitorlás, és kevés volt benne a növény. Hogy ne tudjanak kialakítani konkrét területet. Alul pedig volt egy 20 centis plekó. Talán így lehet.
2012. okt. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam 150-ben két nőstény nem tűrte meg egymást tehát az egyiknek mennie kellett. Azóta vettem két kicsit akiket néha próbál kergetni. Abban reménykedek, hogy ha az egyik hím akkor kiválik egy pár de a 3-ikat majd elcserélem.

Sok mindent nem tehetsz a sügérek már csak ilyenek. Tarsd meg a párt a maradék 2-őt meg ajándékozd el.

2012. okt. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az lett a vége, hogy amelyiket nagyon üldözték, elajándékoztam, 3-an pedig tökéletesen elvannak.
2012. nov. 8. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!