Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagy tengeri akváriumba...

Nagy tengeri akváriumba milyen halat tegyek?

Figyelt kérdés

Örököltem egy 700 literes tengeri aksit.Legalábbis annak volt használva, és én is azt szeretnék belőle csinálni. :)

Semmi szűrő, semmi nincs hozzá, csak maga az akvárium.

Milyen halakat, ajzatot, növényt és egyebet tegyek bele?



2012. okt. 9. 22:44
 1/8 Darkkingdom ***** válasza:
Én nem értek a tengeri akvarisztikához...deee Azt tudom hogy ha 700 litert akarsz és tényleg fullosan igényesen berendezni akkor irdatlan mennyiségű pénz lesz!Erre felkészültél?Kérd el a szűrőt is amit a tengeri akváriumhoz használtak meg a lehabzót...ilyeneket máris jobb lesz :)
2012. okt. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Darkkingdom ***** válasza:
Mellékesen én ekkora méretű Tengeri aksit ragadozósra csinálnék... (ha lenne rá ehetőségem) Lionfish,muréna...
2012. okt. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Pénz szerencsére nem akadály, jutottam ahhoz is. :D Mindenképp elkérek mindent, amit használtak hozzá.


Én is gondoltam az oroszlánhalra.Ő mennyibe kerül, már ha nálunk kapható?

2012. okt. 9. 23:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Dendrochirus zebra - tűzhalat mintha 4500-ért láttam volna westendben 2 éve.


A kedvenc nagy halam az aqua depóban a Pseudocheilinus hexataenia, ez 6 ezer Ft és nagyon hülye. Mindig odajön és elkezd pofákat vágni ha odanézek, meg csattogtatja a száját és mozgatja a fejét jobbra balra és követ.


Másik ami tetszik a kockagömbhal, persze nem ez a valódi neve ezt én találtam ki, mert olyan a formája, mint ennek, csak nem ilyen színű:

[link]

A mintája meg ilyen:

[link]

Szóval egy kocka alakú gömbhalat képzelj el. Ez 10ezer Ft.


Ez meg gyönyörű, de ilyet még nem láttam:

Thalassoma hebraicum

[link]


Szép a mandarinhal is, árat nem tudok, de olyan átlagos, hogy lehet kapni mindenhol, 3 centisben láttam, nem volt nagy. [link]

2012. okt. 10. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pseudocheilinus hexataenia, ehhez nem mutattam képet, ilyen:

[link]

2012. okt. 10. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
de én így a nagy halakat nem tudom, hogy mit mivel lehet összerakni.
2012. okt. 10. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha komolyan gondolod keress meg, ne itt olvass baromságokat. Főleg ez a Hable gyerek istenverte antitálentum, 99%-ban baromságokat beszél...
2012. okt. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de írtam hogy nem ismerem a nagy halakat, a nevüket sem tudom mindnek.


Csak azt a néhány kisebb halat ismerem amik vannak nekem:

Chromis viridis (csapathal, 4-et szoktak minimum tartani), Bohóchalból a sárgát (nekem csak 1 van), Chrysiptera parasema (sárgafarkú korallsügérből 1db), Pseudochromis fridmani (lila torpedósügérből 1db)

Rhynchocinetes durbanensis 2db

Calcinus elegans 1db

Kígyókarű tengericsillag, sok db.


Ma esti elfoglaltságnak felszedtem a vörös alga salátát, mert az alja el van fehéredve ahol nem kap fényt. A fehér részt letépkedtem. Úgyis csak a teteje nő. Közben nézegettem, hogy hány darab kígyókarú csillag bujkál benne. Hát 40-et tuti láttam. Kis helyen elvannak egymás hegyén hátán az algában bújkálva és máshová nem is szívesen mennek, mindig együtt van a kis kolónia. Azt viszont nem tudom hogy ezek mekkorák lesznek és mikor szaporodóképesek? Hogy már most is szaprodnak, vagy csak pehhem volt és valamiből kinőtt ez a sok kis dög?

Most olyan 3 centis a legnagyobbnak egy lába.

2012. okt. 15. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!