Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 15 wattow daylight fénycső 60...

15 wattow daylight fénycső 60 literes aksi felett Anubias barteri nana-nak sok lesz?

Figyelt kérdés
Ilyen kevés fénynél is tegyem árnyékba, vagy mehet nyílt vízfelszín alá?

2012. okt. 10. 13:38
1 2
 1/18 bamboochatheone ***** válasza:
A nagyobb fény nem baj, a kisebb inkább. Mehet ahova akarod kibírja.
2012. okt. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 YourDestiny ***** válasza:
Dehogy sok. Ez csupán egy 0,25 Wattos világítás, és mivel gondolom gyári tetős, fényvisszaverő nélkül a fény nagyon kis része jut el csupán a kellő helyre.
2012. okt. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Így van, gyári tetős, viszont a cső felett van benne gyárilag egy reflektor. És muszály valamire rákötnöm, vagy mehet az aljzatba, csak a rizóma legyen szabadon?
2012. okt. 10. 14:09
 4/18 YourDestiny ***** válasza:
Nem muszáj kötni, csak a rizómát ne lepje el az aljzat.
2012. okt. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Végül is muszáj kötözni, vagy máshogy rögzíteni az aljzat fölött, mert a gyökere nem elég nagy ahhoz, hogy stabilan be lehessen ültetni, meg mondjuk a gyökerének is inkább kint kell lenni, mint az aljzatban.

A fény nem sok neki.

2012. okt. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ok,akkor odakötöm valamihez, hátha előbb utóbb lenőnek a gyökerei az aljzatba. Illetve az mitől lehet, hogy az öregebb levelei össze vannak kicsit kunkorodva, illetve zöld pont algásak. Az újabb levelek egészségesek. Most kaptam a növényt úgyhogy nem nálam lett ilyen.
2012. okt. 10. 18:28
 7/18 YourDestiny ***** válasza:
Nől annak azért szép gyökere. Nálam még soha nem lett gond az anubiassal kapcsolatban abból, ha a gyökér a talajba került. Amit az aljzat közelébe helyeztem, idővel az is begyökerezett a aljzatba.
2012. okt. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nálam egyelőre tövenként 3-4-5 szál gyökér áll ki a rizómából. Nem nagyon szeretném kötözgetni, számomra nem természetes, de nem tudom letudom-e ennyi gyökérrel rögzíteni majd az aljzatban, mert még vidéken vagyok. Azöld pont alga ellen mit tudok tenni? Nem akarnám behurcolni az akváriumba. Lekaparni nem tudom. Mártsam a növényt 1:20-hoz fehérítős, hipos oldatba?
2012. okt. 10. 19:30
 9/18 anonim ***** válasza:
Én vasfára szoktam damillal rákötni és arra utána rá is kapaszkodik, rendesen ránő. Szertintem az természetes.
2012. okt. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A zöld pontalga az úgy működik, hogy pl ha most algás a növény, akkor azon a kis fényen el fog tűnni, mert az csak brutál világítás melett él. Utána barna alga lehet max benne, de a barna algát el tudod könnyen tüntetni akár úgy is, hogy csak veszel 2 kis almacsigát, vagy 2 törpeszívóharcsát, vagy mindkettőt. ÉS ők szépen lenyalogatják belülről a növény leveléről is, meg az üvegfalról is. Jól takarítanak.
2012. okt. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!