Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fajta szűrők vannak?

Milyen fajta szűrők vannak?

Figyelt kérdés

az aksim 60literes...8 szifó van benne....jól elvannak benne meg minden, de szerintem nem jól szűr a szűrő( [link]

amikor felkavarom az aljzatot akkor rengeteg ürülék úszik fel....nah azokat nem szűri meg rendesen....majd kipróbáltam hogy kövek nélkül felszívja-e....de nem szívta fel....nem tudom hogy most beruházza-e egy újra vagy mit csináljak....már mindenhova raktam a szűrőt de sehol sem szív tisztességesen....gondoltam hogy beruházok egy másik szűrőre olyan 10.000huf-ig....ha van időtök és kedvetek akkor segíthetnétek, hogy mit csináljak...még abban is segíthettek hogy milyen aljzatot rakjak be...halasnál már nem merem megkérdezni mert a múltkor olyan lemezes tápot adott, hogy összepenészedett...előre is köszi



2012. okt. 13. 23:47
 1/8 bamboochatheone ***** válasza:

Aquael Fan-2, Eheim Pick-Up 2010. Ezeket ajánlanám neked ebbe a méretbe. De a halaidat is érdemes lenne lecserélni ugyanis...

Medence: Minimum 100 literes

Halnépesség: 100 literre 3-4 hal

Aljzatnak meg 1-3 mm-es bazaltzúzalékot ajánlok vagy gyöngykavicsot. Ehhez mehet a tápgolyó a növények gyökeréhez és jó lesz.

2012. okt. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Túl vagy telepítve, illetve inkább az a probléma, hogy nem 60 literbe való halakat tartasz.

Segít valamit a jobb szűrő, de nem fogja az összes problémádat megoldani.

2012. okt. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 YourDestiny ***** válasza:
A Crystal 2 simán viszi a 60 litert, semmivel nem jobb a PickUp 2010, az Aquael-ről meg ne is beszéljünk, semmere sem jók. Nem a szűrő a hibás...
2012. okt. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

de akkor miért van az hogy nem szedi össze rendesen a koszt....most kiszedtem a köveket(aljzatot), mert gondoltam az a hibás...és most csak néhány növény meg 1-2 dekorelem van a vízben, tehát teljesen sima az aksi alja és ahelyett hogy összeszedné a mocskot, elsodorja a másik oldalra, ott meg összeáll egy gombócba...de már csináltam ilyen "mulmlopót" http://www.youtube.com/watch?v=SSl_SGLhz7c

én palackból meg pvc-ből csináltam....ez összeszed mindent, még a kisebb köveket is...

2012. okt. 14. 19:05
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
Ha elsodorja, akkor nincs lefojtva a teljesítmény. Hogy van állítva a kivezető cső? Hosszanti irányba? Esetleg nincs túl magasan a szűrő? Mert ha igen, akkor nem csoda, hogy nem szedi a mulmot. Ha pedig alacsonyabbra helyezed, akkor meg kell oldani a levegőztetés funkciót. Mellesleg a mulmot illik hetente porszívózni.
2012. okt. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez egy túlbonyolított aljzatporszívó.

Minden akváriumban érdemes használni legalább minden második vízcserénél.

Egyszerűen nem egy sima csővel szívod le a vizet, hanem egy tölcséressel, az aljzat fölött pásztázva. Ha rendszeresen csinálod, nem gyűlik össze a kosz.

Egy akváriumban a sokféle tereptárgy megtöri az áramlást, ezért szükséges.


Meg ezt a kosz beszívást se úgy képzeld el, hogy magának a szűrőnek olyan a szívó hatása, olyan nem létezik, ahhoz egy medencetisztító kéne...


Nézz meg egy egyszerű ventilátort, hátul nem érezni, hogy szívja a levegőt, mert túl sok helyről szívja, nem koncentráltan. Ez ugyanez.

A kifolyó rész az erős, az csinálja felül az áramlatot, ami a túlsó üvegnél lebukik, és amit magával visz a sodrás a szűrőhöz, azt beszívja. De ez közel sem az összes kosz. Az aljzatporszívózást mindenképpen rendszeressé kell tenni.

2012. okt. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

.ez összeszed mindent, még a kisebb köveket is..



Az említett aljzatporszívó tölcsérének pont ez a funkciója, hogy ha fel is kapja az aljzatot, visszahullik az akváriumba.


Egyébként meg próbáld úgy állítani a szűrőt, (a kifolyó részt meg a tereptárgyakat) hogy azért lehetőleg az az összegyűjtött kosz csomó, minél inkább a beszívó részhez közel legyen.

2012. okt. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi szépen a segítségeteket....

meg azt is, hogy nem azt mondtátok, hogy "minek az ilyennek hal aki még be sem tudja állítani normális helyzetbe a szűrőt..."

2012. okt. 14. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!