Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Paludáriumot szeretnék csináln...

Paludáriumot szeretnék csinálni, hogy lehet kavicsból ilyen domboldalt, parot csinálni hogy ne csússzon szét?

Figyelt kérdés
[link]
2012. okt. 16. 23:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
elé raksz nagy köveket, meg a kavics alá raksz nagy köveket, ami nem látszi, csak nem engedi hogy leperegjen a "kavics"
2012. okt. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
és abba lehet ültetni növényeket ugye?
2012. okt. 16. 23:38
 3/17 A kérdező kommentje:

Amúgy köszi a választ :)

Na és mik azok a növények amik bírják a magas páratartalmat?

2012. okt. 16. 23:44
 4/17 anonim ***** válasza:
A Hydrocortyle sp. japan, és a nagyobb levelű Hydrocotyle leucocephala nekem faxán kinőtt az akváriumból és fut fel a falon.
2012. okt. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

de én pro soilba ültettem őket, nem kavicsba.

[link]

2012. okt. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem nagyon látszik, de úgy kifut a falra baloldalt kicsit. Volt mikor több is kimászott, csak levágtam

[link]


A fürdőszobába / WC-be jó magas a páratartalom a paludáriumhoz, ez ott van, én is fogok csinálni egyet oda, inkább mint akváriumot.

2012. okt. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

[link]


Így szeretném megcsinálni.

Kb 30 cm víz és 35,a legmagasabb pontján 40 cm szárazföld -víz rész magasságot meg lehet csinálni ha 3 valami üveglapot vagy valamit rakok az aksiba?

vagy hogy kellene megoldani?


750 literes amúgy az akvárium,170 x 67 x 67 amiből a háttér azért jócskán elvesz, meg a jobb oldalt van egy szűrőrekesz.úgy szeretném majd megcsinálni hogy a víz folyamatosan csöpögjön végig a falon a növényeken


Veszek a növényekhez vagy 2 zsák ilyet:


[link]


A növény táptalaj fölé pedig ilyen talaj lenne terítve:


[link]

2012. okt. 17. 08:17
 8/17 anonim ***** válasza:

Lehet hogyha manadot teszel feülre, akkor inkább valami erősebb táptalaj kéne alulra, mert pro soil az ehhez gyenge, azt inkább önmagában érdemes használni.


Pl akkor tegyél alulra JBL Aqua Basis Plus-t, az jobban minősül "trágyának", ha ennek a tetejét lefeded manado-val és nem raksz bele földet túró halakat, akkor ez jobb végülis, mert ebbe több tápanyag van.

[link]

2012. okt. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ezt a jbl aquabasist kb 1-2 cm vastagon lerakod,

és a tetejére 5-6 cm manadot. Manadonak mindenképp kell a vastagság, mert abba másképpen nem tudsz ültetni semmit, mert az egy nagyon könnyű talaj és könnyen arrébb repül ha kevés van belőle.

2012. okt. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

(az aquaDePo Ground majdnem ugyanaz mint a manado).


[link]

2012. okt. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!