Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik szűrő lenne a legmegfel...

Melyik szűrő lenne a legmegfelelőbb egy 40-50 literes akváriumba? És mi van akkor, ha olyat veszek, ami nagyobb akváriumhoz van tervezve?

Figyelt kérdés

Eheim PickUp 60 (2008), vagy 160 (2010)

Eheim Aquaball 60, vagy 130

Aquael Fan1, vagy Fan2

JBL CristalProfi i60, vagy i80

...esetleg valamelyik Tetratec?


Néhány nanohalat, és garnélákat szeretnék tartani benne.



2012. okt. 17. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:

A vízforgatás legyen az akvárium térfogatának 6-10-szerese óránként. 50 liter esetén egy 400-500 liter/órás szűrő a max., ami még jó. Ha ennél nagyobb szűrőt veszel, az már fizikailag sem fér el, ráadásul a túl nagy áramlást sem bírják a halak, főleg a nanohalak. A szűrés minőségén pedig nem az áramlás növelésével, hanem a szűrőanyag növelésével tudsz javítani - itt lépnek képbe a külső szűrők. Esetedben mondjuk még nem feltétlenül kell ezen gondolkozni, bár ha megteheted, akkor az a tökéletes megoldás.


A felsorolt szűrők közül az eheim pickup 2010 tökéletes, csak nagyon nagy méretű, nehezen fér el, Aquaballból a 130 a jó, ha befér, Aquaelből a Fan-2, és így tovább, mindezt a standard 54 literes akváriumra írom. Vegyél minél nagyobb akváriumot, én 60-70 literig is elmennék, mert egy szép csapat nanonak és egy nagy adag garnélának nem árt a hely.

2012. okt. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ Murr!

Külső szűrőn is gondolkoztam, abból melyiket ajánlanád?

2012. okt. 17. 12:09
 3/7 bamboochatheone ***** válasza:
Modnjuk TetraTec EX 600 vagy Atman 3335.
2012. okt. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy Eheim Classic 250 (2213), vagy az Atmanok lennének még jók, csak azok már nagyobbak, 600 l/órától kezdődnek. Esetleg lefojtva, esőztetővel jók lehetnek, csak drága mulatság ezzel kísérletezni.
2012. okt. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyébként erről nem írtatok vélemény, pedig nagyon érdekelne!

JBL CristalProfi i60, i80

2012. okt. 17. 12:35
 6/7 anonim ***** válasza:

Profi, csak olyan magas árkategória volt, hogy eddig még nem próbáltam ki, most ahogy nézem viszont már versenyképes. Igazából most ezt venném a felsorolt szűrők közül, ha a pénz nem számítana.

Az i60 és i80 között csak a szűrőtartályok számában van különbség, a 80 már nem biztos, hogy elfér.


A Tetratec is jó szűrőket gyárt (bár nekem valamiért nem szimpatikus), és az Atmant nem soroltad ide, pedig megbízható és olcsó.


Tehát most nálam az első a JBL, aztán ha a kinézetet nem nézzük, akkor az Eheim, majd utána vagy helyette az Atman vagy az Aquael.

2012. okt. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Atman 3335-öt raktam már 45 literesbe, garnélák és boraras halak mellé, hát fújt a szél benne, de kibírták, meg sok növény volt és azért volt közte sok bújkálási lehetőség, ahol nem volt tornádó. Csak húztam egy szivacsot a beszívó ágára, hogy nehogy beszívja őket. Mellesleg egyszer félrecsúszott a szivacs és tele lett a szűrő kis garnélákkal. A halakat nem szívta be.
2012. okt. 18. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!