Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új akvárium a lakásban? Hány...

Új akvárium a lakásban? Hány akváriumot tartotok ideálisnak ami még belefér a normalitásba? A családtagokkal, hogy fogadtatjátok el a "terjeszkedést"? Bővebben lent:

Figyelt kérdés

Házastárs, szülők, miegymás ami akadály lehet egy akvaristának. Én tartom karban teljes mértékben és én is etetem őket. A víz tiszta és nem büdös. A vendégek mindig megcsodálják. Minden feltétel adott a terjeszkedéshez áradásul tök ingyen egy barátom megunt akváriumának átvételével de még ezt is szájhúzás követi.

Ti miként fogadtatjátok el a hobbitokat?


2012. okt. 17. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem van 4, de mivel az én szobámban van 3 illetve 1 díszíti a nappalit nem szólnak semmit. Én tartom karban, nincs gond vele.
2012. okt. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha akikkel élsz, elfogadják a hobbid, akkor bármennyi akváriumot tarthatsz.

Egy lakásban az ideális akvárium mennyiség szerintem 1-2. Persze ez a szám attól is függ, hogy mekkora a lakás, mekkorák az akváriumok.. Egy kis, egy szobás lakásban például elég bénán nézne ki 3-4 nagy méretű akvárium..eleve el sem férne..ha mégis, esztétikai szempontból nem a legjobb látvány.

Szerintem az belefér, ha van egy akvárium a nappaliban és egy a hálószobádban.

2012. okt. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Pl van egy kúszógébem. Ezt mikor barátom meglátta, egyből utálta, hogy milyen ronda, sötétbarna színű, nem színes, nem pislog, csak áll egyhelyben, és nem csinál semmit sem. Azt mondta ez egy kis alien. Mire jó ez? Persze akkor még nem szokta meg a helyet az állat és félt, azért állt ott mereven mikor barátom odament nézni, vagy beugrott a vízbe és elbújt.


Aztán eltelt pár nap és felbátorodott. Ekkor mutattam barátomnak, hogy miket csinál. Amikor kaját kap, ráveti magát és ide-oda rohangál. Be a vízbe, ki a szárazra, és annyira látszik hogy happy. Ezután nevetett rajta és azt mondta, hogy jaj de aranyos, hát lehet nem szeretni egy ilyen hülye kis alient? Az mondja ez olyan mint egy hableány.



A másik, pl a törpe gömbhalam. Először azt mondja ez olyan ronda kis nyomi, és olyan kicsi, hogy alig látszik. Ez kint van a konyhába. És mikor barátom kimegy, a gömbi mindig odaúszik az akvárium széléhez és várja a kaját, mert én este szoktam enni adni neki, de ő már nappal is éhes. Erre barátom többször panaszkodott nekem, hogy mér bámulja őt mindig a hülye gömbi. Mondtam neki, azért mert tetszel neki. Erre most meg már olyanokat mond, hogy milyen aranyos ez a gömbi, már megint engem figyel. Szóval úgy tűnik hogy már őt is megszerette.


Az emberek már csak ilyenek. Amíg nem szeretnek valamit, addig rossz, hogy ott van, ha meg szeretik, akkor meg nem engedi hogy eladjam. Arra is volt már példa.

2012. okt. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 YourDestiny ***** válasza:

Én nem kérdezek, csak cselekszek :)

Precíz vagyok ezen a téren, ha nem a szobámba kerül az akvárium, akkor hosszú ideig dolgozok minden apróságon, míg legalább olyan szépre nem sikerül, hogy meg se nyikkannak itthon, csak lesik :)

2012. okt. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 YourDestiny ***** válasza:
Mellesleg 2 akvárium még normálisnak mondható szerintem, harmadiknak legfeljebb egy nano. Efelett már kicsit túlzás a dolog szerintem :) Ennek ellenére ha tehetné, minden akvarista megtöbbszörözné ezt az értéket :)
2012. okt. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

150 literes van meg egy 60-as de egy barátom megunta az akvaristásodást és ingyen oda adja hát nem hagyhatom ki ezt a lehetőséget :D

2012. okt. 17. 23:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát ne hagyd ki, jó lesz az :)
2012. okt. 18. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én sem hagynám ki.
2012. okt. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm megint a válaszokat!

Hát nem hagytam ki megvan de a hátulja repedt és baromi koszos és nagyon megszenvedtem vele és azt sem tudom, hogy helyrehozható e normális áron. Lehet az üveges ad egy olyan ajánlatot rá, hogy eldobom az agyam és veszek egy inkább egy újat. Az meg a másik, hogy majd összerondítottam a nadrágomat a cipelés közben mert egyedül voltam a feladatra... hát röviden ennyi a "siker" sztorim :D

Ha újra kérdeznék, hogy kell e akkor biztos nemet mondanék... mást vártam mert magamból indultam ki :D

2012. okt. 27. 22:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem annyit érdemes tartani, amit még tudsz gondozni minden nagyobb megerőltetés nélkül. Ez mindenkinek lehet egy egyéni szám.


Viszont ha el vannak hanyagolva az gáz. Pl tudok egy éttermet, aminek a kirakatában van egy nagy koszos aranyhalas akvárium. Mint a pisa olyan sárga benne a víz és félig ki van párologva. Oda az az egy is sok, mert akiben van egy kis érzés, az hányingert kap és az étvágya is elmegy. Nem tudom mások hogy vannak ezzel, de én ebből arra asszociálok, hogy ott a kaja is koszos. Pedig ez egy elég jól frekventált helyen van, de mégis csak 1-2 ember szokott bent lenni. Nem biztos hogy mások emiatt, de én emiatt nem megyek be.

2012. nov. 1. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!