Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fehér, apró szemcsés ( homok...

Fehér, apró szemcsés ( homok ) aljzatot hogy tudok olcsón beszerezni?

Figyelt kérdés
Házi praktikák előnyben ! Gondolok pl.: sósav+sima homok vagy valami más kémiai cuccra :D

2012. okt. 18. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Tengerparton.
2012. okt. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a Dráva partja finom folyami homokos nem olyan kavicsos mint a Duna mondjuk. ha közel laksz menj ki a Drávára egy nagy vödörrel, utána sósavval nyakon löttyinted a homokot stbstb de ez télleg nagyon finom homok :)
2012. okt. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt Atlantiszba vettem. [link]

Ez inkább drapp színű édesvízbe való homok.



Ebbe meg kis zacskó csincsillahomokot raktam, asszem 2 kilósat. De ez nagyon apró és nehéz kimosni, nem is lehet mert elfogy. Leüllepszik az akváriumban 1-2 nap alatt, de ezt vastag rétegben nem jó lerakni, mert akkor összetömörödik egy sártömbbé és kicsit olyan lesz, mint a beton :)

[link]



De tud hozni szerintem hófehér tengeri korallhomokot is 5 kilósban. Láttam már nála olyat.


Egyszer madárhomokot is megpróbáltam akváriumba tenni, az sötétebb drapp színű, na az hülyeség volt, az nem akart leülepedni, pedig jól nézett volna ki :D

2012. okt. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyen a madárhomok. Ez olcsó, csak éppen inkább terráriumba való, nem akváriumba sajnos :)

[link]


Amúgy én is hoznék a dráváról, csak nekem baromi messze van. Pedig jó lenne a kis kúszógébmnek. Venni most nincs kedvem. Egyelőre kavics van neki bent.


Még gondoltam arra, hogy kint a budakalászi bányatavaknál is tán van homok, de ott mindig annyi döglött halat láttam, hogy inkább nem kell onnan semmi :)

2012. okt. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ennek a csincsilla homoknak utána nézek, mert amit akvarisztikába árulnak homokot azt kicsit drágállom és nekem kéne vagy 50kg :). Mondjuk első tervek szerint csak az egyik sarokba lesz homok a többi világos kavics .
2012. okt. 19. 04:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!