Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat tartsak?

Milyen halat tartsak?

Figyelt kérdés
Valami igénytelenebb halat (halakat) szeretnék, de a szűrő, levegőztető nem lenne gond. A legfontosabb, hogy megvilágítást, fűtést ne igényeljen (vagyis mondjuk 20-30 fokot is bírjon) növényeket is tudnék rakni, ha megvilágítás nélkül lehet. Jó lenne, ha egy 85x50x25-ös (hosszúság x mélység x magasság) akváriumba beleférne, de ennél magasabbat tudok biztosítani, ha kell.

2012. okt. 18. 19:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A neonhal szóba jöhetne?
2012. okt. 18. 19:13
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez jó széles akvárium!

A neon azért nem jó, mert nem bír el ekkora hőmérséklet ingadozást. Meg ritka az a hal, amelyik bírja.

Mondjuk a guppik, valami jó tenyészetből.

2012. okt. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Megvilágítás nélkül ( sima napfénnyel) csak az algák lesznek a "növényeid".. :P
2012. okt. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 YourDestiny ***** válasza:
Megvilágítás nélkül nem fog menni. Növények kipipálva, barna alga pedig lesz egy rakás.
2012. okt. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Platypus ***** válasza:

Mexikói vaklazac. A többi halnak kell ám az a fény, hogy normálisan érezzék magukat. A szobahőmérséklet megteszi neki és kemény vízben él.


[link]

2012. okt. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

bocsi hogy szolok én is elég kezdő vagyok! :) Nekem is lenne kérdésem még pedig az hogy nővény kötelező? A műnyövény melett?

És a villágítás az miért kell? Ha jól értelmezem több forúmon akkor a villágítás nem a halaknak kell hanem a növényeknek?


De miért? És ha csak a természetes fényt kapják pl este sötétség reggel meg a természetes fény ez a halakra nézzve veszélyt jelent ha nincs akváriumi világítás?


Köszi a választ előre is! :))

2012. okt. 19. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 YourDestiny ***** válasza:
Világítás nélkül fel fog bukkanni a barna alga. A halaknak nem kötelező a világítás, de azért nekik se nem árt napi néhány órát világítani. Leginkább az élő növények miatt van rá szükség, anélkül márpedig kisebb az esélye, hogy egy akvárium megfelelően fog működni, jobb, erősebb szűrésre van szükség. Az élő növények amellett, hogy szépek, a nappali oxigénellátásban is szerepük van, valamint sok, a halakra káros anyagot hasznosítanak, többek között a nitritet, továbbá munkájukkal csökkentik az algásodás esélyét is. 300 liter körüli méretű akváriumokban már elhanyagolható a jelenlétük, például afrikai sügeres akváriumokban, nekik amúgy nincs szükségük növényzetre a jó közérzethez.
2012. okt. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Adamik Attila válasza:
Én is új vagyok de nekem csak annyi a kérdésem hogy milyen igénytelen halat lehet együtt tartani valami alga evővel (Előre köszönöm a válaszokat)
2012. okt. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 YourDestiny ***** válasza:
Nincs igénytelen, csak igénytelenebb. Szűrő, minőségi táplálék mindnek kell. A vized paramétereinek alapján kell megválasztani a halakat (tehát pH és keménység). E utóbbira a Neptunnak van egy pár száz forintos tesztje. A pH tesztet nem ajánlom ettől a gyártótól, sokat téved. Normális esetben a keménység alapján viszont meg lehet saccolni, hogy jó lesz-e a kiválasztott halnak vagy sem.
2012. okt. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

köszi én is a választ ! :)

Még annyi kérdésem azért lenne hogy élő nővény kötelező minden akváriumban vagy nem?


Köszöntem előre is! :)

2012. okt. 21. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!