Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet az olaj szerű valami...

Treská kérdése:

Mi lehet az olaj szerű valami a víz felszínén?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy volt már hasonló kérdés, de nekem konkrétan az én esetemet kellene megfejteni. 100 literes akvárium. 2 db belső szűrő megy bennük. Bőven 100 liter fölött tisztítanak.A víz 27 C fok volt, most vettem le 25-re. A keménysége 16, a PH-ja 7,5. Halak:1 békés harcos hal, 1 doktor hal, 10 ékfoltos razbóra, 7 db fekete neon, 1 darab gurámi(a 10 centi körülire nő meg, sajna nem tudom a nevét) Növények: Valisneria spiralis, Bacopa monieri, Echinodorus bleheri, Ludwigia galnduosa, echinodorus red. flame, higrophyla siamensis. 2 db sima neon csővel világítom meg az aksit. A gond kb 1,5 hónapja jött elő. A vízbe szoktam adagolni(kevesebbet mint amit javasolnak) Neptun Liqui Carbo-t és Neptun Növénytápsót. Van táptalaj is: JBL Aqua Basis Plus. 1 hete száraz kajával etettem, mert nem volt a boltban élő:S Igyekeztem nem sokat adni, de a víz elhomályosodott. Ezzel tok vmit kezdeni? Köszi előre is.

2012. okt. 19. 13:12
 1/7 YourDestiny ***** válasza:
Lehet valamelyik kajától is, de ez a legkevésbé valószínű. Lehet a nem eléggé intenzív felületmozgás miatt is. Egy fehérjerétegről van szó, nem kizárt, hogy a gyenge szűrésnek köszönhető, ilyenkor túl sok szerves anyag van a vízben. Zöldes vagy ezüstös színű. Ez utóbbi tudomásom szerint valamiféle baktériumok alkotta réteg.
2012. okt. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 YourDestiny ***** válasza:
Én mondjuk papírtörlővel szoktam leszedni. Az aktív szén elméletileg megszűntetné, de egy idő után visszatérhet ez a jelenség, ugyanis a szén állandó használata nem javasolt. Érdekességképp nálam a nanoban az erős áramlás se tűnteti el. Van, hogy eltűnik, van, hogy fellelhető.
2012. okt. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 YourDestiny ***** válasza:
Ha megpiszkálod, akkor a réteg repedezetté válik, vagy pedig összeúszik vissza?
2012. okt. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyobb fokozatra tettem a szűrőt már 3-4 órája, de ugyanúgy ott van. Ha megpiszkálom teljesen úgy viselkedik mint az olaj. A növényeken van 1-2 levél ami kezd elhalni, de ezeket így nem tudom leszedni. Lehet attól is a dolog?
2012. okt. 19. 15:26
 5/7 YourDestiny ***** válasza:

Elhalt növényi részeknek is lehet szerepe a dologban. A nagyobb hullámzás se tűnteti el rögtön, egy-két nap legalább. Ha nem tűnik el, akkor csak a külső szűrő fogja megoldani a problémát. Egyébként teljesen veszélytelen, én nem foglalkozom ezzel, nekem is van.


Tudtommal ha belenyúlsz és összefolyik vissza, akkor szimpla fehérjerétegről van szó, ha összerepedezik, és szétválik, akkor pedig valamiféle baktériumokról. Remélem, hogy nem keverem. Ettől függetlenül ugyanúgy nem kell foglalkozni vele, csak azért írtam, mert a kérdésben az áll, hogy szeretnéd azonosítani a jelenséget.

2012. okt. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A baktérium tudja változtatni a formáját, pl ha bedobsz neki kaját, arra összerepedezik.
2012. okt. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget! :)
2012. okt. 20. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!