Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumba érdemes...

54 literes akváriumba érdemes külső szűrőt venni?

Figyelt kérdés

Képtelen vagyok eldönteni, hogy van e értelme...növények, garnélák, nanohalak... Gondolom nagy csodadolgokra ne számítsak.

Csak egy szép akváriumot szeretnék, egészséges növényekkel, boldog lakókkal.

Ezeket a külső szűrőket néztem:

Eheim Classic 2211

Eheim Ecco Pro 130 / 2032

Eheim Proffesional I. 2222 külsőszűrő

Tetratec ex 600

JBL CristalProfi e700 külső szűrő


És ezeket a belsőket:

Eheim Pick Up 2010

Eheim Aquaball 2210

AquaEl FAN-2 plus

TetraTec in 600 plus

JBL CristalProfi i80

ATMAN AT-F 302


Segítsetek:( Ki tudnék fizetni 15 ezer forintot (ha nagyon muszáj), de ha 8-10 ezerből is ugyanott vagyok egy belső szűrővel, akkor inkább azt veszem meg.


2012. okt. 19. 15:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
huhh:D szerintem felesleges a külső szűrő :D és 6-8 ezerért veszel egy normális szűrőt 54l be :D
2012. okt. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 YourDestiny ***** válasza:

15 ezerért még egy 400 liter per órás külsőt se veszel, hacsak nem használtan. A felsorolt szűrőknek mégcsak véletlenül sincs semmi közük egymáshoz. A kérdésre válaszolva külső szűrőt mindig érdemes venni. A hatásfoka összehasonlíthatatlan egy belsővel, ezenkívül hosszú hónapokig rá se kell hederíteni, csak a vízcserékkel kell törődeni, legfeljebb az aljzattal, ha nem elég erős a szűrőd.


Külsőből a Classic-ot és Ecco-t ki kell pipálni, alig fér beléjük valami. A Professional más kategória, de az ára is. Olcsóbban kijösz egy EX600-al vagy e700-al, még úgy is, ha a szűrőanyagokat lecseréled, merthogy az ilyen árkategóiás szűrőknél sajnos le kell. Utóbbi erősebb, előbbi jobb. Egy EX600-al nagyon komoly szűrést tudnál csinálni 54 literre, ha van rá keret, akkor azt ajánlom. Viszon alig olcsóbb egy EX700-nál, ebből a szempontból már nem éri meg. A baj ott van, hogy az általad írt 15 ezer forinttól ezek messze állnak, hacsak nem használt szűrőt veszel. A legolcsóbb működő megoldás az EX400 lehet, esetleg az Eheim Classic 2213, de ő információim szerint hangosabb.


Nézzük a dolog belső részét. 54 litert belsővel is meg lehet szűrni, ha már belső, akkor a JBL i80-at vedd. Ha jó töltetet pakolsz a szivacs mögé, nem lehet gond. Ettől függetlenül belső esetében a halak számával természetesen óvatosan, továbbá komoly növényeset se érdemes építeni belső szűrő köré építeni.

2012. okt. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Muszájnak nem muszáj, de nem rossz befektetés. Stabilabb és jobb vízminőséget kapsz, kevesebb karbantartás, esztétikusabb akvárium.

De nyugodtan kompromisszumot köthetsz ekkora méretnél, elfér egy sarokban az a kis szűrő, jobban odafigyelsz a vízcserékre és nincs gond.

De hosszútávon megtérül a külső, mert ha nagyobb akváriumot veszel, ahhoz is jó lesz, csak ki kell egészíteni egy belsővel.

2012. okt. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én egyébként nem tartok akváriumot külső szűrő nélkül, se kicsit, se nagyot.

Igaz venni sem vettem még, mindegyik házi készítésű, tehát olcsó, de hatékony.

2012. okt. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

YouDestiny, hogyne vennék 15-ből...

[link]


Pont Te linkelted egy válaszodban :D

2012. okt. 19. 17:38
 6/14 YourDestiny ***** válasza:

Igen, csak közben sajnos kiderült, hogy a weboldalon semmit se tudni a garanciáról (igen, elvileg a gyártó vállalja a garanciát), valamint elérhetőség sincs, csak egy e-mail, amire nem hajlandóak válaszolni. Szóval nem biztos, hogy megéri elküldeni a rendelést. Fura is volt ez az összeg már az elején.


Mellesleg ehhez még úgyis hozzá kell számolni a tölteteket.

2012. okt. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 bamboochatheone ***** válasza:
A pilisaqua-t én is néztem amikor akartam külsőt venni mert a serafil 900 nagyon jó árban volt náluk, de inkább vettem egy megbízható helyről(aquadepo) egy Atman 3336-ot négy év garanciával és alkatrészellátással.
2012. okt. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

De tudom, hogy van többféle szűrés (biológia, mechanikai, stb) bár nem tudom, hogy pontosan melyik mit takar.

És a külső szűrő alkalmas arra, hogy a mulmot (azt hiszem jól írom:) is kiszűrje?

2012. okt. 20. 09:51
 9/14 bamboochatheone ***** válasza:
Ekkora méretben az EX600 vagy valami 600liter/órás szűrő simán kiszedi a mulmot.
2012. okt. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 YourDestiny ***** válasza:

Egy 600 liter per órás nem hagyna neked zavaró mulmot. Egy túl gyenge valószínűleg nem csinálna elegendő áramlást, a nagy szűrőközegnek köszönhetően 50-60 százalékra fog csökkenni a teljesítmény, így kalkulálj. Ettől függeltlenül az EX600 ide jó. Nagyon jó.


Ugye nem győzzük hangsúlyozni, hogy a biológiai szűrés mindennek az alapja, miért és mennyire fontos. A külső bioban erős, én belső szűrőt leginkább csak mechanikaira használnék. 30 literre is majdnem külsőt vettem, de aztán meggondoltam magam, mivel úgyse halas akvárium lett.

2012. okt. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!