Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen igénytelen halakat...

Adamik Attila kérdése:

Milyen igénytelen halakat lehet együtt tartani? (Pl. :algaevő, neonhal, stb. )

Figyelt kérdés
Milyen növények (műanyag, igazi) lehetnek benne? Menyi hal lehetne benne? Milyen díszek lehetnének benne (Pl. :kalózhajó, kincses láda, stb. )? Mekkora akvárium kéne? (Köszönök minden választ!)

2012. okt. 20. 21:33
1 2
 1/11 YourDestiny ***** válasza:

Nah, másolom, amit a másik kérdéshez írtam.


Nincs igénytelen, csak igénytelenebb. Szűrő, minőségi táplálék mindnek kell. A vized paramétereinek alapján kell megválasztani a halakat (tehát pH és keménység). E utóbbira a Neptunnak van egy pár száz forintos tesztje. A pH tesztet nem ajánlom ettől a gyártótól, sokat téved. Normális esetben a keménység alapján viszont meg lehet saccolni, hogy jó lesz-e a kiválasztott halnak vagy sem.


...kibővítem:


Élő növény kell, sok haszna van egy akváriumban, nem csupán dekoráció. Neonhalnak 80 liter kéne, a vörös neonhal a melegebb vizet kedveli, vele könnyebb társítani. Algaevőnek szintén 80-90 liter kell, inkább nagyobb. Kezdőként azt javaslom, minél nagyobb akváriumot vegyél, annál kevesebb vele a gond, de annál több a lehetőség. 54 liter alatt szerintem semmiképp se.


Olvasd el az akvarista.hu e-könyveit. Ha regizel, a főoldalról letölthető mind. Rengeteg hasznos infó van benne az alap tudnivalókkal kapcsolatban.

2012. okt. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 YourDestiny ***** válasza:
A mű sz@rságokat kerüld (hajó, stb.), mind festett dolog, sose tudom, mi oldódik ki belőle. Színes kavics szintén zenész. Kővel, faágakkal érdemes rendezkedni, sokkal szebb és természetesebb. A fa az algázóknak például elengedhetetlen.
2012. okt. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
az első válasszal előrébb nem lettem -.-" már bocs de a kövi az jó viszot haveroméknak van akváriumuk és még nem tom h mekkora :/
2012. okt. 20. 22:42
 4/11 YourDestiny ***** válasza:
Ha elolvasod az e-book-ot, akkor elöl leszel, és megérted a válaszom. A kövi alatt nem tudom mit értesz, de az első válaszom utolsó mondata a lényeg. Annál nem is kell több.
2012. okt. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
your.Látod nincs értelme válaszolni,mert ez az ember még kérdezni sem bír:)Tegnap pont ezt taglaltam egy kérdésemben.
2012. okt. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Várjál, fordítok: Azt mondja hogy a következő (# 2/5-ös) válaszod jó, azt köszöni szépen.
2012. okt. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ahogy nézem még nálam is kezdőbb vagy. ezeket az oldalakat nyálazd végig, utána térj vissza szerintem egyéb kérdésekkel :)


akvafarm.hu

akvaguru.hu

akvarisztika.info

[link] (jó tudom nem tipikus akvarista oldal, de sok dolgot leír)

és az akvarista.hu, ahol regisztráció után elérhetőek az ebookok is, amiknek én is nagy hasznát vettem

valamit kérdezz sokat :)


kérdésekre válaszolva:

Milyen igénytelen halakat lehet együtt tartani? (Pl. :algaevő, neonhal, stb. ) - a neonhal nem épp igénytelen, sok kezdőnél hullanak mint a legyek ezért én nem is fogok venni mert érzékenyek a vízminőségre amit totál kezdőként lehet nem tudnék kellően tartani nekik :) amúgy olyan hal nincs ami igénytelen, mert az alapokat mindegyiknek biztosítani kell. alapok alatt a megfelelő nagyságú akváriumot és a méretben is hozzá való szűrőt valamint a megfelelő méretű és jó hőmérsékletre beállított fűtőt illetve a jó minőségű eledelt értem. olyan hal viszont van amit kezdőknek is ajánlanak, ilyenek pl az álelevenszülők pl a guppi, molly de amikor kérdezősködtem több helyen is ajánlottak pl zebradániót is kezdésnek:). a lényeg, hogy igénytelen hal nincs max magas tűrőképességű.

Milyen növények (műanyag, igazi) lehetnek benne? - igazi, ez nem is kérdés. drágább de fontos egy akváriumban, nézz utána és megérted :)

Menyi hal lehetne benne? - előbb azt döntsd el, hogy mekkora akváriumot szeretnél

Milyen díszek lehetnének benne (Pl. :kalózhajó, kincses láda, stb. )? - felejtős, inkább természetes kövek (nem meszes, üledékes kő - ecet teszttel ellenőrizhető) és fák ezerszer jobban mutatnak és semmi káros nem oldódik ki belőlük

Mekkora akvárium kéne? - sok mindentől függ, első sorban a pénztárcádtól és a rendelkezésedre álló helytől. saját tapasztalat: 112 literes akváriumot vettem a héten. úgy, hogy sikerült akvarista.hu-n keresztül lőnöm 5ezerért egy jó belső szűrőt, és így arra nem költöttem a tervezett 10ezret...első nap 40ezret (11k volt az akvárium, 15k volt a világításom ami még gyenge - 2*24 watt T5 fénycsöves armatúra, a többi pedig listázva: 15 liter kvarchomok 0,6-1mm, 5 liter aquabasicplus, hőmérő, fűtő, Tetra AquaSafe vízelőkészítő oldat) hagytam ott és akkor növényt még nem vettem. mikor mentem a növényekért, úgy, hogy szintén akvaristán lőttem már több tövet is, újabb kb 10ezer forintot hagytam ott (ebből 2500 volt egy akváriumi dekorfa, és 4-5ezer kb az easylife profito és az easylife carbo ), a maradék pedig a növények amiket még vettem pluszba. és akkor még csak van egy növényekkel teli akváriumom halak és egyebek nélkül :)

2012. okt. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 YourDestiny ***** válasza:
Egy megfigyelés, azért a neont nem mondanám túlzottan érzékenynek. Ha nem hanyagoljuk az akváriumot, jó kezdőhal.
2012. okt. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hmmm...hiszek neked :) még nincs halam, ezért sokat olvasok és több helyen is olvastam, hogy kezdőknél gyakran kinyiffannak a neonok mert nem figyelnek oda a vízparaméterekre...bár lehet csak rossz oldalakon jártam :)
2012. okt. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 YourDestiny ***** válasza:
Nem kell "megfőzni", annyi. A lúgos víz az, amit nem nagyon bírnak. 7,5-ig jó lehet, 8-ban már könnyen kinyiffannak. A vörös neonhal bajosabb annyival, hogy ő nagyon lágyvizes.
2012. okt. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!