Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 104 literes akvárium. Megszaba...

The Nuke kérdése:

104 literes akvárium. Megszabadultam 4 db mollytól. Elsóztam 1 cimborámnak, akinek 500 literes akváriuma van. Mostani lakóim: 5 guppi (3 hím 2 nőstény),2 neonhal,2 db Betta,1 hím meg 1 nőstény. További teendőim?

Figyelt kérdés

Még kérdezném azt is, hogy a bettáknak mi lenne a megfelelő eledel? Mert csak ilyen tiptop márkályú, kis díszhalaknak szánt granulátum eledelem van, meg ilyen bio cucc, valami alga kockák. Ezzel a kettővel etetem őket felváltva, de úgy tűnik, hogy a betták nem rajonganak 1ikért sem.



MEg szeretnék olyan halakat, amik az aljáról eltüntetik az esetleges kajamaradékokat, de nem is kakálják tele az akvárium vizét, mint a mollyk.


Meg szeretnék is 1 alganyalót, vagy mit.


Véleményetek? Milyen halakat kellene bele tenni és mikor?


2012. okt. 21. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Én a bettámat Tetra Rubinnal etetem és azt szereti.

5-6 Corydoras harcsáknak jó étvágya van.

Bármikor belerakhatod

2012. okt. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infót!

De azok a harcsák ellennének a többi hallal?

Nem bántanák a kis guppikat?

2012. okt. 21. 17:31
 3/8 YourDestiny ***** válasza:

A fagyasztott vagy élő eledel a legjobb, a száraz tápokat csak kiegészítésnek érdemes adni.


A neonhalhoz venni kell, ez így nem jó. Legalább 8-10 hal kellene belőlük, akkor érvényesülne valódi természetük, viselkedésük. Viszont túl lennél telepítve, hacsak nincs külső szűrőd. Az algaevő, de a páncélosok is eltűntetik a leeső ételmaradékot. Viszont mind nem megy egyszerre, mert ahogy írtam, túl lennél telepítve. Ráadásul még hím-nőstény arányban vannak a guppijaid is, amik néhány hónapon belül teleguppizzák az akváriumodat.

2012. okt. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az élő tubifexet is megeszi, ha tudsz szerezni
2012. okt. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát neonhalakat pedig szeretném kiegészíteni!

Mármint a létszámukat...


De miért lennék túltelepítve?

Olyan kevésnek tűnnek ezek a halak is benne.


A guppik meg megeszik majd a kishalakat.

Én nem fogom elkülöníteni őket! Amelyik megmarad, az megmarad.


Szűrőm az még kicsi, tervben van 1 nagyobb, de az is "csak" belső szűrő lesz szerintem.

2012. okt. 21. 17:38
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyébként meg köszönöm a válaszokat! :)



Hallgatok az okos szóra, igyekszem úgy csinálni, hogy a halak azért jól érezzék magukat.

A vízfűtő az most 25 fokra van állítva.

Az elég, vagy nem túl sok a benne lévő haltípusoknak?

2012. okt. 21. 17:39
 7/8 YourDestiny ***** válasza:

Hát az van, hogy a neonhal meg a betta alapból nem fér össze a hőmérséklet miatt. A bettának jobb a 25 fok feletti, a neonnak a 25 alatti vízhőmérséklet. Vörös neonhalat vehettél volna.


104 literen belső szűrővel nem fogod tudni kiegészínteni a halaidat. Vagy meg kell válni a neontól, vagy a guppiktól és a neonokat rendbe tenni. Attól, hogy kevésnek látszik a hal, még a vizedet terhelik. 104 liter nem egy nagy akvárium, a belső szűrő pedig nem nagy hatékonysággal dolgozik a halakra mérgező oldott gázokon. Ha üresnek érzed, tegyél bele fát, követ, növényt, de ne halat, legalább is a jelenlegi helyzetben ne.


Az akvárium magasságától függően javalok egy JBL i100 vagy i200-at, jó szűrőanyaggal. Egyszerű belső szűrőket nem érdemes erőltetni, mert a szűrésed ugyanúgy kevés marad.

2012. okt. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. :)
2012. okt. 21. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!