Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Észrevettem, hogy a hím...

The Nuke kérdése:

Észrevettem, hogy a hím guppijaimnak hiányzik a felső úszójuk, vagy nem tudom mi a pontos neve. Mindnek olyan szép hosszú volt, most egynek nincs is egyáltalán, a többinek meg csak fele akkora?

Figyelt kérdés

1 hete vettem bele az 5 mollyt, amiktől ma meg is szabadultam, azok harciasak voltak, egymás úszóit is harapdálták. Meg még 2 bettát. 1 hímet meg 1 nőstényt.

Így már csak a betták maradtak. Azok is bánthatják a guppikat?


2012. okt. 21. 18:31
 1/4 YourDestiny ***** válasza:
Simán. A hímek fátyolos úszóit a legtöbb hal szívesen megcsócsálja.
2012. okt. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

az anyjukat...

szegények.

De gondolom akkor ez 1 elfogadott probléma, és attól még ugyan olyan életképesek maradnak?

2012. okt. 21. 18:45
 3/4 YourDestiny ***** válasza:
Guppit nem kéne bettával tartani, nem kizárt, hogy hullás lesz a vége.
2012. okt. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az túlzás, hogy elfogadott lenne a probléma, olyan halakat kell együtt tartani, amik nem eszik meg egymást.

Van esélyük a túlélésre, de nem csak a molly bánthatta őket, hanem a betta is, és az be is fejezheti a munkát.

Nem is kell föltétlenül megtépni őket, most már az is elég, ha csak zaklatja őket.

A folyamatos stressztől nem tud gyógyulni, ráadásul a parazitáknak, egyéb kórokozóknak is szabad útjuk van.

2012. okt. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!