Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hülyeség hal nélkül akváriumot...

Hülyeség hal nélkül akváriumot tartani?

Figyelt kérdés

Van egy 74literes akvárium szettem, pénteken berendeztem szépen (nagyon tetszik ahogy berendeztem) felengedtem vízzel és csak úgy üresen megy! Nekem így is nagyon tetszik de párom mondja h vegyünk bele halat, csigát, rákot valamit:D

Én ilyen pici tarisznya rákot akarnék belerakni csak az szétszedné a növényeket. szóval azt kizártuk:D vagy 6db almacsigát 1db hím bettát meg vagy 15 red cherry-t összerakhatok? vagy hagyjam üresen? max csak almacsigát rakjak bele?


2012. okt. 21. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem van 2 üres amibe csak növények vannak, illetve van egy váza üveghenger is, meg egy magas négyzet alakú tálca, na akkor ezekkel együtt akkor már 4.


A bettát ne rakd össze a redekkel. Vagy-vagy. Különben nálam pont az almacsigák zabálták a növényt, de abból csak az óriások. Figyelgesd őket azért néha.

2012. okt. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hja egyébként ha valaki idejön keresi benne a halakat. Szerintük hülyeség, szerintem meg nem. Legalább ott a halakkal nem kell bajlódni.
2012. okt. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hülyeség, viszont ha lesznek állatok, akkor legalább jól csináld.

A tarisznyaráknak a hiedelemmel ellentétben akvaterrárium kell, nem akvárium bárki bármi mást is hazudik!

Ar r.c-ket meg csak nanohalakkal lehet tartani, mert 2-2,5 cm-nél nagyobb halak megeszik őket.

Meg nagyon szaporák a r.c-k.

A hím betta+ almacsiga jó, hozzájuk inkább amano garnélákat raknék.

Tető mind3 állat miatt szükséges az akváriumra!

2012. okt. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

tető van!

amúgy pont ezért érdeklődöm, hogy ne csináljam rosszúl :)

2012. okt. 21. 20:30
 5/8 YourDestiny ***** válasza:

A tarisznyaráknak kimászó kéne. A betta - red cherry páros nem jó, az almacsiga pedig megrágcsálhatja a növényeket.


Nekem is van üres, csak növényes akváriumom. Ettől függetlenül a víznek mozgásban kell lennie.

2012. okt. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A váza is jó, kb heti egy-két vízcserével, abba nekem nincs szűrő, meg a tálcába sincs. Akváriumba egyikbe csak egy vízpumpa, ott mozog a víz. A másikba van szűrő. Végülis mindegyik működőképes.
2012. okt. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy befőttesüveg is jó az ablakba, csak ott hamar bealgásodik, de attól függ mi, mert a cabomba hínár nem feltétlenül. Viszont az lámpa alatt nehezen marad meg, olyan sok fény kell neki. A békalencsét meg volt hogy kiraktam ablakba tálba és kiszáradt a vize, elfelejtettem.


Egyébként a csigák szeretik a békalencsét enni.

2012. okt. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha szép tiszta algamentes növényeket és mohákat akarsz, akkor a red cherry garnéla jó választás, mert ők tisztogatnak folyamatosan, csak sok kell belőlük.
2012. okt. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!