Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neked mi tetszik jobban?

Neked mi tetszik jobban?

Figyelt kérdés

A kipreparált növények? gondosan nyírt fű, stb. pl:

[link]


Vagy a természetes hatású biotópok? Pl:

[link]


[link]


2012. okt. 22. 00:48
 1/9 anonim ***** válasza:

biotóp :) az természetesebb és szebb.

szerintem a jó ízlés határait feszegetik (vagy inkább repeszt(get)ik :D) a mesterséges kinézetű akváriumok...de ez persze csak az én véleményem :)

2012. okt. 22. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a biotóp.

Akármilyen divat, meg hóbort válik népszerűvé, az akvarisztika csúcsát eddig is, meg ezután is a biotóp akváriumok jelentik.

Tőlem elég messze áll, hogy egy szárazföldi tájat csináljak egy akváriumba. Elég nagy paradoxon, mikor halak úszkálnak a sivatagba... Érdekes, meg jól mutat, de nekem nem erről szól az akvarisztika.

Sőt, sok "akvakertész" nem tud továbblépni erről a szintről, és a halak igényeit áldozza be a látvány kedvéért, ami sok esetben kimeríti az állatkínzás fogalmát.

2012. okt. 22. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem az első nagyon tetszik :)
2012. okt. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 YourDestiny ***** válasza:
Jó kérdés, nekem is pont ez a két stílusú akvárium tetszik. A sűrű növényes, akár gyepes, és a biotópok. Talán inkább a biotóp, szeretem az egyszerűséget. Az én szememben egy természethű malawi medence mindent felülmúl.
2012. okt. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én félek lenyírni a növényeket, nehogy kettévágjak egy garnélát. A bozótban bárhol lehetnek.


A malawi sügereknél sok variálás nincs, csak a vastag levelű növényeket nem eszik meg.


A sivataggal játszottam, de nincs benne hal. A fehér talajnak tudom hogy nem örülnek és a növény is kevés.

Ez valóban preparált, de akartam csinálni egy kis giccses rivierát, vagy nem tudom mit. [link]

Ezen még gondolkozom. Ebbe planáriák laknak, hoztam a ricciával véletlenül, de ki is írtottam nagyrészt, de lehet hogy még van.


A kúszógébnek nem láttam hogy mások raknának be növényt, de én tettem be gömbmohákat és nagyon élvezi, befekszik a közepébe.


A nano halaknak ilyet szoktam, ezt szeretik.

[link]

A tetején van békalencse és Limnobium laevigatum is, szeretnek alábújni. [link] Persze ha túl sűrű, akkor kidobálom egy részét, mert a növényzet lefolytja a szűrést és algásodni kezd.


A botanikus kertek nem tetszenek, ahol formákra nyírják a bokrokat. [link]

Az akvakert is dettó ugyanez, de szerencsére nem mindegyik. A dzsungeleket jobban kedvelem, szerintem feelingesebbek.



Az akvakertész akváriumba sokszor tesznek garnélákat és azok szeretnek molyolni a hemianthusok közt, meg a nyírt füvek közt is. Nekik az nem kínzás.


Az más kérdés hogy néha olyan halakat tesznek bele, ami nem odavaló. A mohásak közül ez azért tetszik:

[link]

Bár a tetejére tennék úszónövényeket.


És egy ilyen, a garnéláknak például maga az álom: [link]

2012. okt. 22. 17:05
 6/9 YourDestiny ***** válasza:

Nah, a mohás-neonhalas azért komoly :)


Te kifúrtad a pala közepét? :)


És azok ott a sarokban meg már milyen követ a szívóág alatt?


És-és a planáriát hogy irtottad ki? Arra kíváncsi lennék, mert egy hónapon keresztül nekem is az agyamra mentek. Most már úgy tűnik, hogy kimúltak, de ki tudja...

2012. okt. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem fúrtam, csak damillal rákötöttem erre a fekete összetört bazalt kőre a kőre a fa lábát.

A szürke kő meg ez, féléve vettem kb: [link]

A planáriát úgy írtottam, hogy kivettem a ricciát, amiben tanyáztak, aztán beraktam egy műanyag dobozba és nyomtam rájuk a hideg vizet, erre lejöttek és rátapadtak a műanyag tál falára alulra. Aztán felülről lehalásztam a ricciát, és ezt még 5x megcsináltam. A riccia széthullott darabokra, aztán visszatettem. Az akváriumból csak csővel szívtam le őket, éjjelre pedig nyomtam bele sok CO2-t. Voltak kis 1 miliméteres csigák is, azok kimúltak, de a planáriák ott röhögtek utána is, úgyhogy még vagy 4-et leszívtam. Azóta egyet sem látok, de ha még találkozok velük, akkor lehet hogy veszek az állatpatikában flubendazolt vagy fenbendazolt, állítólag az olcsó hatásos ellenük.

2012. okt. 22. 21:29
 8/9 A kérdező kommentje:

Az Chiff Hui kreációk közül a nagy része azért tetszik nekem:

[link]


Te melyiket választanád otthonra? :D

2012. okt. 22. 21:39
 9/9 YourDestiny ***** válasza:

Azért csodálkoztam, mert nem láttam minden fának lábat, mondom hogy kötötted le. A szürké kőnek aztán adtak nevet. :)


...


Avagy megtaláltad a tanyát? Vagy úgy. Nekem is ezt a féregirtó tabit ajánlotta Platy, de én másfajtát vettem. Egyelőre nincsenek, elválik, megunták-e a cuccot.


...


Érdekes ez a stílus, amit linkeltél, némelyiket elég érdekes helyszínhez tudnám hasonlítani. Talán az általad is linkelt mohás a legbejövősebb.

2012. okt. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!