Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek érdemes lenne...

YourDestiny kérdése:

Szerintetek érdemes lenne meghosszabbítani a külső szűrő esőztetőjét?

Figyelt kérdés

A célom az lenne, hogy az áramlás az akvárium másik végében is elsodorja a piszkot az akvárium elejéből (nem valami szép látvány a féhér homokon), de attól tartok, hosszabb csővel nem lenne benne elég kakaó ahhoz, hogy a 40 centiméter magas akvárium aljzatát kellőképpen mossa az sodrás.


Vízpumpám van, de ha rá bízom ezt a dolgot, akkor a felszín hullámzása nem elég intenzív.


Vélemény?



2012. okt. 22. 12:30
1 2
 1/12 bamboochatheone ***** válasza:
Kevés lesz az áramlás. Nekem még a gyári teljesítménye is siralmas.
2012. okt. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mégjobban lecsökkenne az áramlás.

Inkább az aljzathoz kéne tenni, és direkt módon elnyomni valami ilyesmivel:

[link]

(mondjuk ez elég erős)

2012. okt. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én is azon gondolkodok, hogy kevés lesz. Viszont a Tetra esőztetőjén olyan pici lyukak vannak (nem is túl sok), hogy simán ráfogható, hogy valamit fog az erején. 20 centivel gondoltam megtolni a 2 darabból álló 40 centis esőztetőt, 12 lyuk helyett 18 lyukacskán folyna a víz, ami 33 százalék mínuszt jelentene egy adott ponton. Szóval akár még jó is lehet, de elég dilemma a dolog :)
2012. okt. 22. 15:09
 4/12 A kérdező kommentje:
Az ilyen erősebb vízpumpákkal az egyedüli gond az, hogy a 0,2-0,6 mm szemcseméretű kvarchomokot pillanatok alatt átpakolná. Annyira finom, hogy mindössze enyhe sodrásra van szükségem.
2012. okt. 22. 15:38
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha nagyjából megméred a pici lyukak átmérőjét és így kiszámolod a területet, akkor össze tudod hasonlítani magának a csőnek az átmérőjével. Ha sokkal kisebb a lyukak átmérője, akkor fojtják a szűrőt, akkor megtoldhatod. De csinálhatod azt is, hogy veszel egy olyan hosszú csövet, amilyen neked kell, és arra fúrod rá az eredeti lyukakat, csak nagyobb szünetekkel.


Vagy ugye amit mondtak, egy kis kiegészítő vízpumpát beteszel a sarokba. Nem kell közvetlenül oda, lehet annak az áramlásával játszani.

2012. okt. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Murr, haláli ötlet, csak matekból sötét vagyok, szóval segítsetek ki. A lyukak 2 millisek, 12 van. A cső 16 milliméteres, a belseje nem tudom mennyi lehet, szerintem olyan 12-14, szóval legyen 13, szerintem lesz annyi.
2012. okt. 22. 18:46
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor valamennyire fojtja, de arra is számíts, hogy ha meghosszabbítod, akkor azzal arányosan a kijövő víz nyomása is csökkenni fog, hiszen több lyukra oszlik el a vízmennyiség. De ki lehet próbálni.
2012. okt. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Remélem jól számolom. Szóval sugár a négyzeten, azaz 0,1 x 0,1 szorozva 3,14, egyenlő 0,0314. Az összeget beszorzom 12-vel, az pontosan 0,3768 cm2. A cső 0,65 x 0,65 x 3,14 = 1,32665 cm2. Ennyire azért szerintem nem fojthatja, a lyukacskákon valószínűleg nagyobb nyomással jön a víz. A 13 millis csövön bizonyára még több vizet át lehetne nyomni egy nagyobb teljesítményű szűrővel. Kicsit zavaros... remélem fojt rajta annyit, hogy picit megtoldva ne essen vissza túlzottan a vízáram.
2012. okt. 22. 19:03
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, de ha több vizet is képes lenne magából kipréselni, talán meg lehet próbálni. Rendelek egy esőztetőt, 3 és fél rugóba fáj a szett. Utána okosabb leszek. Bíztatóan hangzik a dolog. Köszi a válaszokat!
2012. okt. 22. 19:05
 10/12 A kérdező kommentje:
Azt nem lehet valahogy kiszámolni, hogy egy bizonyos átmérőjű csövön hány liter vizet lehet átnyomni x idő alatt?
2012. okt. 22. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!