Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megfelelő-e ez a létszám?

Megfelelő-e ez a létszám?

Figyelt kérdés

50l akváriuma 5db zebradánió 5db guppy 2db páncélos harcsa?


és még érdekelne milyen fénycsövet használjak és hogy hol vegyem vagy ha lámpásnál veszem az jó az akváriumhoz? a növények anubias félék és moha félékre gondoltam.



2012. okt. 22. 16:47
1 2
 1/14 YourDestiny ***** válasza:
A 2 harcsa nem jó, csapathal révén 6 a minimum. 16 hallal viszont túl lennél telepítve. A hagyományos fénycsövek nem jók, rossz a színspektrumuk. Daylight fénycsövet javaslok (6000 Kelvin színhőmérséklet felett), anubiasnak és mohának egy 15 Wattos T8 is elég lehet. Viszont ezek speciális méretben készülnek, akármilyen armatúra nem lesz jó. Vagy nekiállsz barkácsolni, vagy veszel egy komplett lámpát valamilyen halastól, bár valószínűleg netről jóval olcsóbban megkapod.
2012. okt. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Még 2-3 harcsa jó lenne.

Világításnak meg gondolom 15 w-os fénycsövet tudsz tenni, ilyen kéne

[link]

Ez a legolcsóbb, lehet más akvarisztikai márkát is venni, de azok drágábbak.

2012. okt. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 The Nuke ***** válasza:

az a fénycső elég vagány...

analfabéta vagyok, hogy tudom azt bekötni?

foglalatot is kell vennem hozzá?

2012. okt. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 YourDestiny ***** válasza:
Ha nincs semmid, akkor foglalat, előtét és kábelezés kell. Viszont egy búra nem árt, abba pedig egy fényterelő fólia is jó lenne.
2012. okt. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 The Nuke ***** válasza:

Hát nekem ez így sok volt.

De azért köszönöm a választ, értékelem. :)

Majd betámadok valami elektronikai boltba.

2012. okt. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 YourDestiny ***** válasza:
Sima elektronikai boltban nem biztos, hogy veszel például egy alkalmas előtétet.
2012. okt. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
akkor milyen talajlakot ajánlotok a zebradániók és a guppyk mellé? és az eladó egy neon csőt mutatott amit már betudtam volna dugni az áramba és világitott volna is csak tetőtt kell vágatnom az akváriumomra arra ráteszem és enyi azt mondta.Direkt akváriumhoz kértem a neon csővetés ő ezt ajánlotta azt nem tudom hogy hány K -s de a daylight vagy a skywhite lenne jobbb?
2012. okt. 23. 08:37
 8/14 anonim ***** válasza:

Az aljzat mindegy, inkább valami sötétebb fajta legyen.

Ha meg üvegtetős az aksi, (azt hittem rendes gyári műanyag) akkor nem tudom, milyet ajánlott, te láttad.

Magának a csőnek daylightnak kéne lenni! Az kb 6000-6500 Kelvines.

Olyasmi legyen ráírva, hogy daylight, vagy 860, vagy 965.

2012. okt. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyébként meg az aljzatot a páncélos harcsa mellé kell választani, mert az az aljzatlakó, neki nem mindegy. Ne legyenek benne éles szemcsék, és 1-2 mm -es szemcsenagyságú legyen.
2012. okt. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
és egy neon elég?
2012. okt. 23. 12:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!