Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért csupa alga az akvárium?...

Miért csupa alga az akvárium? Hogy leget megszüntetni (képpel)?

Figyelt kérdés

3 hete indítottam az akváriumot,naponta kb 12 órát világítok(néha többet) és sera florenával tápozok (napi 2x pár csepp a garnélák miatt). A világítás 9w 20 literre.Az akváriumban elöl kvarchomok van, hátul bazaltzúzalék(főleg a homok "zöldül".A növények levelein szőr, háló van, de a képeken jobban látszik: [link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Fontos hogy valami olyan megoldást keresek aminél nem kell szétszedni az akváriumot, és nem káros a garnélákra és a többi lakóra.Köszi a válaszokat.



2012. okt. 22. 22:24
1 2
 1/19 bamboochatheone ***** válasza:

Világíts csak napi 7 órát!

Neked ennyi elég.

2012. okt. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 bamboochatheone ***** válasza:
Ja és ezt olvasd el: [link]
2012. okt. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszi :).

De így megszűnik az összes fajta alga?

2012. okt. 22. 22:36
 4/19 batyo válasza:
A növényekkel nincsen probléma? gondolok itt: barnulásra, rothadásra, lyukasodásra
2012. okt. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Néha-néha, de elég ritkán, inkább az a baj, h benőtte őket az alga és így kevesebb fényhez jutnak..
2012. okt. 22. 22:45
 6/19 anonim ***** válasza:

Szerintem kapcsold le a lámpát 5 napra,hogy az algák megilyedjenek, csinálj vízcserét, ahonnan tudod szívd le az algát, utána tedd magasabbra a lámpádat, hogy kevesebb fény érje és sűrű vízcseréket csinálj.


Pedig 9 watt az nem sok, de érdekes, lehet hogy a fehér homok miatt duplázódik a fény, mert az ugye visszaveri a fényt és lehet hogy úgy már sok.

2012. okt. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

meg talán a szűrésed gyenge, valamit találj ki arra is, pl kreálhatsz házilag egy kis külsőszűrőt akár egy makaróni tartó dobozból is, valami magas doboz kell hozzá.


[link]

[link]


vagy a tetejére, hát ahova elfér

[link]

2012. okt. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hable, az az öt nap nem üti ki nagyon a növényeket? Am a lámpát feljebb rakni nem tudom,és az alga szedegetést már próbáltam, csak sajnos pl a jávaiból kiszedni nem lehet, de ha mégis addigra a halak kiszaladnak a világból..
2012. okt. 22. 22:57
 9/19 A kérdező kommentje:
:) -szinte ugyan ilyet csináltam én is, cak nálam a pumpa az akiban van. Szerintem rendesen szűr.
2012. okt. 22. 22:58
 10/19 YourDestiny ***** válasza:
Nem üti ki a növényeidet. Ám itt aztán van minden. 8 óránál ne világíts többet, és a táp túladagolása se jó. Miért adagolod minden nap, ráadásul kétszer?
2012. okt. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!