Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyjából mennyibe kerülne...

Nagyjából mennyibe kerülne egy 25-40 literes akvárium forintban?

Figyelt kérdés
Csak úgy saccra megtudnátok mondani, hogy hány forintba kerülne egy ekkora akvárium tartása 1 hónapban? (világítás, fűtő,szűrő) Előre is köszi!

2012. okt. 22. 23:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Pl ez az akvárium szett lámpával, halhálóval, hőmérővel - 15ezer [link]

Hozzá szűrő, kavics, növények, halak, kaja - legyen mondjuk 7ezer.


Össz 22ezer.



Havi áramfogyasztás:

(1000 W villany kb 50 Ft egy órára)

Ha a 14 W fénycső világít 8 órát egy nap, és egy hónapban 30 nap van, akkor = 168 Ft egy hónapban a fizetendő összeg, ha jól számoltam

2012. okt. 23. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ha olyan halat raksz bele, aminek kell fűtő, akkor az olyan 2ezer Ft. Hogy az mennyit fogyaszt, mondjuk számold úgy, hogy egy nap megy 4 órát amikor fűt egy 40 Wattos fűtő.


Azt nem számolom ki neked, de saccra 350 Ft lehet annak a fogyasztása.

2012. okt. 23. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Maga az akvárium felszerelve mindennel kb 30.000 ft.

A havi fenntartása már nem valami sok, ha nincs betegség, akkor szerintem vagy 1000 ft körül lehet, kajával növénytáppal, áramfogyasztással, mindenestől.

2012. okt. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
15ezerért van komplett szett fütő, szűrő, lámpával (25liter mondjuk)
2012. okt. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Előző, linkeld már be légyszi azt a 15ezres 25 literes akvit!

Abba kb olyan felszereltség lehet, ami arra jó, hogy nekifutásból eldobjuk a p.icsába.

2012. okt. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

hát én 54 literest vettem 18.990 ért ugyan az a márkája mint ami 25liter 15ért és több mint 1 éve boldogak benne a halaim.


[link]


Most már 21 ezer amit én 18ért vettem de neten keresgethettek úgy h komplett akvárioumok és találtok 15ért 25literest :)

2012. okt. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 YourDestiny ***** válasza:
Utolsó, az Aquael FAN 1 54 literen olyan kimagasló, mint sz@rban a vitamin. A látszat néha csal, ezt ne feledd.
2012. okt. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát lehet, h szar és oké aláírom h van nála jobb:D de kitünően megy több mint 1 éve nekem úgy h a halaimnak sincs semmi baja:D
2012. okt. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Nem tudom jól tettem-e, de használtan vettem egy akváriumot. Lemértem, 54 literes. Van szűrő, hőmérő, és vízmelegítő is. Kavicsot vennék bele, dekorációm van. Jól tettem, hogy használtan vettem az akváriumot? Ha igen, akkor milyen halakat, és mennyit tarthatok egy ekkora akváriumban? A fénycső viszont nem jó benne. Szükséges-e, ha csak műnövények vannak benne? Ha igen, akkor milyet ajánlanátok, ami olcsó, de azért ér is valamit? Köszönöm a segítséget mindenkinek!!!

2012. okt. 25. 15:55
 10/10 YourDestiny ***** válasza:

A fénycsöveket évente cseréljük, addig képesek megfelelő színspektrumban világítani. Műnövényt ne rakj bele, több okból is. Élő növényt kell venni, ugyanis azon kívül, hogy oxigént juttatnak a vízbe, rengeteg káros anyagot hasznosítanak, ami a halak ürüléke által a vízbe kerül. Ezenkívül az algásodás ellen is segítenek. Szóval igen, fény kell. Gondolom gyári tetős, abban egy 15 Wattos T8-as csőnek kell lennie. A daylight cső tökéletes, jó színhőmérséklet és jó a színösszetétel.


[link]


A halakon ráérsz 3 hét múlva gondolkodni, ugyanis addig járatni kell a kész akváriumot, amíg a biológiai egyensúly beáll. Szűrővel, dekorációval, fénnyel, mindennel készen. 3-4 hét, és jöhetnek a halak. Ha kezdő vagy, regisztrálj az akvarista.hu-ra, a főoldalon lévő e-könyvekben megtalálod az alapokat. Ingyenes és részletes.


Az, hogy az akvárium használt, nem baj, ha jó állapotú. Ha ilyen Hailea vagy hasonló noname kínai szűrő van hozzá, amiben egy parányi szivacs van egy hangyasz@rnyi szűrőrekeszben, az sajnos cserés. A gyári szettek szűrőit nagyon alul szokták méretezni, az esetek 95 százalékában mindig cserés.

2012. okt. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!