Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az állatkereskedőnek igaza...

Az állatkereskedőnek igaza volt szerinted? Vagy átvert?

Figyelt kérdés

Múlthéten vettem egy 112 literes akváriumot vettem bele sódert (vagyis úgy néz ki mint a sóder:D) jávai mohát, vasfákat, köveket, élő növényeket. Amikor fizettem megkérdezte az eladó, hogy halak nem kellenek?:D Mondom, hogy de majd pár hét múlva visszajövök halakért csak hagyom 2-3 hétig a vizet járatni. Mondta, hogy felesleges annyi időt várnom tud 30liter vizet adni amibe a növényeket tartja, adott műbacit és egy használt szűrő szivacsot mondván hogy ebbe már vannak baktériumok. Én halgattam rá megfogadtam a tanácsát és vettem akkor halakat is (1hím 4 nősténybetta 30db nano hal (nem tudom milyen fajta^^) és 5db almacsigát) amikor hazamentem megcsináltam az akváriumot szépen berendeztem felengedtem vízzel beleöntöttem azt a vizet amit adott beleraktam a műbacikat is és szépen éltek a halaim ma reggelig ugyanis 6db nano hal meghalt! mitől lehet ez?


Azért mert nem járt elég ideig a víz?


2012. okt. 23. 18:43
 1/6 batyo válasza:
Te magad tudod rá a választ.A 30liter akvárium vizedet le nullázta a közel 60 liter friss víz és nem szabadott volna ennyi halat venned egyszerre az se tett neki jót
2012. okt. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyértelműen mérgezés.

Eleve nem viszek idegen akváriumból vizet, ilyen szakértelem mellett, ki tudja milyen kórokozók, paraziták, algaspórák, stb vannak benne. Óriási kockázat.

30 liter akvárium víz 30 liter vízbe való halat bír el.

Az kb 8-10 nanohal.

A többi bomlásterméke ott maradt lebomlatlanul, ammónia, és nitrit formájában.

A műbaci kb semmit nem ér, a nitritbontó baktériumoknak ugyanúgy kell 3 hét, mire megfelelő számban elszaporodnak.


Ezt így kellett volna. Beindítod az akváriumot, pár nap múlva elkezdesz bele szórni némi fagyasztott halkaját, aztán 2-3 hét múlva jöhetett volna 1 hím betta, aztán 1 hét múlva 3 nőstény, aztán 1 hét múlva 20 nanohal.

Ennyit bír el az akvárium.

Ez az utolsó hiba, hogy 112 literbe, 140-150 literbe való halat raktál...egyszerre.

Az akváriumodban pont most áll be a biológiai egyensúly, "leszabályozza" magát az aksi, ez elhullásokkal jár.

Ha szerencséd van, akkor megúszod még néhány hal elpusztulásával, annyival, hogy a maradékkal határértéken elketyeg az akvárium, de elég instabil lesz.

Ha nincs szerencséd, bestresszelnek a mérgezéstől, és (mivel ilyenkor leáll az immunrendszerük) elviszi az állományt valami betegség.

Egyelőre annyit tehetsz, hogy legalább 1 hétig adj fele mennyiségű kaját, és szaporítsd meg a vízcseréket heti 2×20 %-ra. (állott vízzel)

Remélem jó szűrőd van, annak a szivacsát legalább 1 hónapig ne mosd ki!

2012. okt. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hülyeség volt megvenni a halakat egyből, ahogy a többiek is írták.


De amúgy milyen nano halat vettél? Mert lehet, hogy a betta is közrejátszott, hogy megdögöljenek (én mellé nem is tennék nagyon pici halakat). Meg az is lehet, hogy lágy vízbe való halakat tettél a kemény csapvízbe.

2012. okt. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Alap elv jó. Veszel akváriumot, berendezed, kapsz vizet, halakat, bacis szűrőszivacsot, így tényleg gyorsabb lenne.


Bacik a vízből kb fél-egy óra alatt elpusztulnak, ha nem kering a víz a baktérium telep körül. (Azaz nem eteted őket.)

A csapvíznek szintén kell minimum 1 óra pihenés.

Ez itt már el is bukott.


Helyes az lett volna ha hazaviszed az aljzatot vasfát, akváriumot fűtőstől, szűrőstől, és berendezed úgy hogy csak az a 30 liter víz hiányozzon belőle. Mikor összeállt, felfűtve legalább 1-2 napig járatod. Halkaja kb 3 nap múlva kezd bomlani, így az is jól jöhet.


Két nap múlva visszamész a boltba, és elkéred a vizet, bacis szivacsot a szűrőbe. Spuri haza, és nem a kínaiba. Azonnal bele kell önteni, hogy a körforgás mielőbb elinduljon. (persze kockázata az hogy lehet a vízben káros baci is) Miután így is járattad 2 napig, jöhet bele pár darab hal.

2012. okt. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 YourDestiny ***** válasza:
Jól átvágott. Mellesleg a vizet is hülyeség volt hazahozni, ha nem ismered azt a bizonyos eladót, sose tudod, mennyire ügyel az akváriumaira. Akármit hazahozhattál a vízzel.
2012. okt. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jaj de utálom az ilyen eladókat, neki az a lényeg hogy gyorsan megvegyél mindent de még ma, mert az pénz. Mért nem ér rá még egy hétig? Sürgős neki?

A másik hogy előtte (!) mért nem tájékozódtál, hogy hogyan kell indítani akváriumot, mondjuk az akvarista.hu-n.

2012. okt. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!