Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hosszú (kb.1cm) szőrös algát...

Hosszú (kb.1cm) szőrös algát el lehet még tüntetni a levelekről algairtóval, vagy inkább dobjam ki?

Figyelt kérdés
2012. okt. 24. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Van néhány módszer amivel eltüntethető, de az algairtó pont nem tartozik közéjük. Az kb semmire nem jó.

Ha nagyon fertőzött a levél, inkább vágd le éles késsel.

Ha nem annyira, és elég kemény levelű a növény, vedd ki, és neomagnolos vízben próbáld szivaccsal óvatosan lesúrolni róla.

2012. okt. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
Valószínűleg agancsalgád van. Az easy carbo kinyírja, ha közvetlenül rányomod, és még hasznos is mert jót tesz a növényeknek.
2012. okt. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Treská ***** válasza:
Nekem is volt hasonló cucc. Levágtam a leveleket.(Echinodorus bleheri-n volt) Azt hittem elpusztul de nem dobtam ki. Elültettem megint és most él és virul:)
2012. okt. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Crypto meg anubias az áldozat. Sajna nem tudom levágni róluk mert a szárukon is van. Ha kézzel ledörzsölöm az algát, már pár óra múlva visszanő. Easy carbom nincsen. Egy 100-as akit rendeztem be pár hónapja újonnan vett növényekkel, de ezeket a régi szőröseket nem merem beletenni. Marad a suvickoló módszer?
2012. okt. 27. 07:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk ez egy elég fontos információ volt, hogy nem is a régi akváriumba akarod visszatenni, hanem egy másik, ecsetalgával eddig nem fertőzöttbe.

Nincs az a növény mennyiség, ami megérné ezt a kockázatot, vagy ennyi melót.

2012. okt. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké, inkább kidobom, fájó szívvel, mert nagy és erőteljes növények. De ezzel a szőrös franccal nem tudok mit kezdeni.
2012. okt. 29. 06:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!