Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek, hogy ez ne történj...

Mit tegyek, hogy ez ne történjen meg?

Figyelt kérdés

Lesz hamarosan egy akváriumom: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__3..


És nézegettem a kérdéseket, és azt találtam, hogy mindenki szerint sok növénnyel szép (szerintem is), de az hogy érhető el, hogy ne pusztuljon ki a növény, még szép is legyen? Mert van már apunak egy akváriuma amit nagyjából én rendezek, de mindig kipusztulnak bent a növények és már nem is szoktam venni bele. Szóval mit tegyek majd, hogy normálisan nézzen ki?


Előre is köszi! :)



2012. okt. 24. 19:01
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Jaj, és még annyit hozzátennék, hogy ha tudtuk légyszi írjatok olyan növényeket, amik sokáig bírják/nagyon igénytelenek!
2012. okt. 24. 19:02
 2/15 anonim ***** válasza:

Ráéreztél a lényegére, strapabíró növényekkel érdemes kezdeni.

Sok ilyen van, hogy mit használhatsz, alapvetően a fényerőd nagyságától függ. Először azt kell belőni, meghatározni mekkora akvárium lesz, (nyilván nem szerencsés pl óriás vallisneriát ültetni egy 25 cm maga akváriumba)

és hogy hány wattal fogod megvilágítani.

Utána lehet továbblépni.

2012. okt. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Vagy 54l vagy 85l, de mivel nincs sok különbség az árak között inkább a 85l-ben gondolkodtam, ahhoz ezt néztem: [link] lehet hogy nem jó, de nem értek még hozzá ezért kérdezlek titeket :)
2012. okt. 24. 19:41
 4/15 bamboochatheone ***** válasza:
Fúú hát ezalatt még az Anubias és gömbmoha is küzdeni fog. Ez a lehető leggyengébb világítás! 0,17 watt/liter normális növényekhez megkéne célozni a 0,3 wattot literenként ami kétszer ekkora világítás. Ebbe a tetőbe nem nagyon tudsz már mit tenni. A helyedben én két kompakt fénycsővel oldanám meg a világítást. Kétszer 15-20 watt aztán azalatt megél néhány szebb növény is.
2012. okt. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tehát kb.: 30-36 Wattot kell elérnie a lámpa teljesítményének?
2012. okt. 24. 20:33
 6/15 anonim ***** válasza:

én 1 hete vettem pont 112 literes akváriumot. olcsóbban jöttem ki úgy, hogy nem szettet vettem :) nézegesd te is össze az árakat, ugyanannyi pénzből jobbat lehet kihozni :)


ha gondolod leírom a listámat és az árakat úgy összehasonlításul...bár én a szűrőt akvarista.hu-n lőttem gyak fél áron :)

2012. okt. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha nagyon hülye vagyok, de inkább kérdezek minthogy kipusztuljanak a halak, meg a növények is az akváriumomból :)
2012. okt. 24. 20:34
 8/15 anonim ***** válasza:
és ne gyári tetőt vegyél hanem üvegtető+armatúrát. árban kb ugyanott vagy és armatúrából később vehetsz akár még egyet :)
2012. okt. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

[link]


Szerintetek ez jó és ha igen akkor hogyan? 1x36W vagy 2x30W?

2012. okt. 24. 20:41
 10/15 anonim ***** válasza:

Igen, a minimum a 2×15 watt lenne.

pl

[link]


Bár még akkor is jobban jársz, ha 2 db ilyet veszel:

[link]

És ezeket csak úgy ráteszed az akváriumra, esetleg üvegtetőre, de egy darab üveget vágatni már nem nagy összeg.

Az a műanyag tető (illetve az 1×15 watt) viszont semmire nem jó.

2012. okt. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!