Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek mire cseréljem le...

Szerintetek mire cseréljem le ezt a szűrőt?

Figyelt kérdés

25 literre van egy ilyenem: [link]


De nem szeretnék akasztóst, hanem mondjuk belsőt, ami hasonlóan jól szűr. Mert ennek a hagennek a teljesítményével teljesen elégedett vagyok, csak nem tetszik, hogy akasztós.


Belső szűrőből mi van olyan, ami jól szűr (gömbhalak mellé - szóval nem árt a "túlszűrés"), nem csúfítja el nagyon az akváriumot és a minősége is jó (tehát pl. fél év után nem kezd el zörögni stb)?


2012. okt. 26. 12:45
 1/10 bamboochatheone ***** válasza:
Ha befér akkor Aquael FAN-1, ha pedig nem fér akkor FAN Mini.
2012. okt. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 YourDestiny ***** válasza:
A teljesítménye nem nagy. Az Aquael-el nem jutnál előbre, eszedbe se jusson. Ha rá tudsz szánni annyi money-t, akkor egy AquaCorner 60-at javaslok, nekem 31,5 literes low-tech akváriumban dolgozik és teljesen jó. Ha olcsóbbat keresel, akkor valami olyat nézz, amiben a lehető legnagyobb szivacs van. Tehát ne Atmant, ne Aquaelt, ne Resunt és hasonló kínai cuccokat. Például egy Eheim PickUp-ot.
2012. okt. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 bamboochatheone ***** válasza:
Már nem azért de az Aquael nem kínai hanem lengyel. És nagyon is jó minőségű. Semmi hangja sincs. Amúgy mindenkinek az Akvakornert ajánlod de kb másfél hónapja mondtad hogy elég hangos...
2012. okt. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miért nem tetszik. Egy ilyen kis akváriumba miért akarsz belenyomni egy nagy batár szűrőt, ha mondjuk mögé is akaszthatod szépen? Ennél jobb megoldás nem létezik, hasonló teljesítményű belső szűrőt kb. fektetve tudsz berakni és elfoglalja a hely felét.


Ami esetleg megoldás lehet még, az a mattenszűrő egy powerheaddel, de akkor meg egy nagy kék szivacsod lesz, az sem jobb.


Én a helyedben megbarátkoznék az akasztóssal, vagy ha sok pénzed van, akkor vegyél egy külső szűrőt.

2012. okt. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 YourDestiny ***** válasza:
54%
Tudom, hogy lengyel, hát az se jobb, mint a kínai, sőt. Mellesleg ha észrevetted, a Resun-ra és hasonló külsejű szűrőkre írtam, hogy kínai. Az Aquaelnek nem a hangjával van a baj (bár nekem anno 3 is volt, legszívesebben kalapáccsal vertem volna szét mind, hogy kussoljon már), hanem az a gond, hogy a teljesítményéhez és méretéhez képest egy lepkesz@rnyi szivacs van benne, így a hatásfoka nem túl jó, ebből adódóan egyáltalán nem érdemes megvenni őket. Viszonylag drágák, ennyiért sokkal jobb szűrőt kapok, nagyobb szűrőfelülettel. Igen, az AquaCorner-nek van némi alaphangja, bele is kötöttem, de csak ezért, mert egy Eheim szűrőről van szó. Viszont lehet aludni mellette, csak jól rá kell nyomni az üvegre a fület. A hatásfoka többszöröse az Aquael-ének, mivel ott van benne egy kis kosárka, tele Substrat Pro szűrőanyaggal. Ezen kívül tökéletesen megbújik a sarokban, így nem sok helyet foglal, valamint a rácshoz simuló szivacs révén a legapróbb halakat és garnélákat se szívja be, külön meg is említik, hogy garnélás akváriumba is alkalmas. 30 literig tökéletes kis cucc.
2012. okt. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából azért nem akarok akasztós szűrőt, mert nem tudom teljesen "lezárni" így az akváriumot, és 3 macska mellett ez baj :)


Külső szűrőn is gondolkodtam. Abból milyen teljesítményűt ajánlanátok?

2012. okt. 26. 15:07
 7/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk nekem nagyon tetszik ez: [link]

ezt a márkát legalább ismerem és tudom, hogy megbízható. Itt nem írják, de 3,2 literes tartálya van és 550 liter/órás teljesítménye. Ez pl. jó lenne külső szűrőnek? Vagy túl sok/kevés?

2012. okt. 26. 15:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem nincs bajom a fan-1 el, már hogy én is beleszóljak. Totál csendes és 5 éve már tutira megy, hanem több.
2012. okt. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 YourDestiny ***** válasza:
25 literbe szerintem ezt valamennyire fojtani kéne. Egyébként jó lehet bele, de ennél gyengébb is elég. Eheim Classic 2213 simán elvinné, nagyobb akváriumokhoz is használják, sőt, megkockáztatom, hogy 25 litert még a 2211 liter is elvisz, mert az Eheimnél a 300 liter per óra azért tényleg annyi, és nincs sok szűrőtöltet, ami lefogja.
2012. okt. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 YourDestiny ***** válasza:
Persze nem biztos, hogy megéri megvenni ezeket a szűrőket, a teljesítményről beszéltünk. Elég drágák. :)
2012. okt. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!