Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jók ezek a fénycsövek vagy...

Jók ezek a fénycsövek vagy cseréljem le?

Figyelt kérdés
200 literes növényes édesvizi akváriumom van. 3x30w fénycső. 1 db sylvania gro lux,meg kettő resun 10000 Kelvines. sok helyen olvastam hogy a 10000 K az sok. inkább ezt ajánlák: [link] de van akik meg azt írták hogy jó a 10000 Kelvines cső is. most akkor melyik lenne jó a gro lux mellé?
2012. okt. 26. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, ha természetesnek hat a fény, nem túl hideg, akkor jó lehet így. Amúgy én is a daylightot venném inkább.


De ha használtan vetted, akkor mindenképpen érdemes cserélni a csöveket, 1-2 év alatt elöregszenek.

2012. okt. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 YourDestiny ***** válasza:
A 10000 Kelvin nem sokat mond. Ha fehéres, nappali fényre hajazó színe van, tehát nem túl kék, akkor jó. Vannak ilyen lilásak is, az is jó lehet, de ez esetben már az egyiket cserélném daylight-ra. Ha nagyon kékes, akkor mindkettőt.
2012. okt. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Resun freshwater csövek. nem kékesek nagyon. most lesznek egy évesek a fénycsövek. köszönöm a válaszokat.
2012. okt. 26. 22:16
 4/5 YourDestiny ***** válasza:
Arról még nem hallottam. Az Arcadiának és Haileának van Fresh Water, de a Resunt nem ismerem. Ez utóbbi például 7200 Kelvin. Viszont ha Fresh Water, szerintem az daylight cső lesz. A színspektrum a fontos, és nem a Kelvin.
2012. okt. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a daylight kompakt izzók jönnek be a legjobban.
2012. okt. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!