Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ecsetalgával küzdök, tehetek...

Ecsetalgával küzdök, tehetek bele még 2db sziámi ormányosmárnát, és/vagy 2db törpe szívóharcsát?

Figyelt kérdés
125 literes akváriumban van 4db panda páncélosharcsa,5db vörös neonhal,9db vörösfejű pontylazac,1db algaevő harcsa,1 db guppi,2 db sziámi harcoshal, 2db arany botia, 2db black molly sok növény, 80 db red sherry fa, kő, bluwave 05 szűrő, levegőztető.

2012. okt. 27. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ebben az akváriumba biztos, hogy semmiféle plusz állat nem tudná megoldani a problémádat.
2012. okt. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
tele van tömve az biztos
2012. okt. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Miért?


Mi véleményed a Happy Life Alga Regulárról?

2012. okt. 27. 16:39
 4/11 Sznorbi2 válasza:

Nekem a 112 literesben a tereptárgyakat szinte elözönlötte az ecsetalga. A halak a tereptárgyak mellett láncfűrésszel közlekedtek.

Beköltöztettem 2 zebracsigát, 2 sziámi algaevőt + rendszeres, vagyis napi folyékony szén-dioxid megfelelő mennyiségű adagolása mellett, persze a csigák és a sziámi algaevők is túlóráztak percről-percre és kb. 1 hónap alatt teljesen eltűntek az algák!

2012. okt. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért, mert ez nem egy odatévedt alga, amit ki lehet irtani egy amúgy alul telepített akváriumba betett néhány algaevő állattal.


Ez olyan alga, amit túltelepített akvárium, és emellett az alul méretezett szűrés (és a kérdéses vízcserék) okoz.

Ez nem az az eset, amikor hatásos lenne bármiféle "biológiai fegyver", hiszen bármilyen plusz állat csak tovább terhelné azt a vizet, ami már így is képtelen beállni.


Az algairtókról meg az a véleményem, (mindről, és ebben az esetben különösen) hogy tüneti kezelést nyújtanak.

A te algásodásod viszont egy figyelmeztetés, hogy javíts a vízminőségen.

Az algásodás okait pedig mindenféle algairtó csak szaporítja, és nem megszünteti.

2012. okt. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Valakinek van még tapasztalata, ötlete?

2012. okt. 27. 17:39
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha az easy carbo napi adagját közvetlen rányomod az ecsetalgára, ott megdöglik, de ez egy nagyon pepecselős munka.
2012. okt. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm.


Témyéleg túl van telepítve az akvárium? Ránézésre nincsenek sokan.


Beletehetem a fent említett halakat?

2012. okt. 27. 23:27
 9/11 anonim ***** válasza:

2 törpe szívóharcsa nem sok vizet zavarna, (jó szűrés mellett) viszont algából se ennének sokat.

Amíg van más kaja, mint az ecsetalga, addig mást fognak enni. Ezt az algát nem nagyon szeretik a halak.

Az ormányos márna már jobban eszi, nem tudom mennyire vagy algás, de csodát ne várj tőlük sem.

Ráadásul így is borotvaélen táncol az akvárium, elég gyenge a szűrésed.

Önmagában ennyi állattal...hát, határeset, hogy túl vagy e telepítve, én azt mondom, igen.

Ezek a nagytestű halak (botiák, betták, a molly is nagyra nő) elég sokat "fogyasztanak". Ráadásul 80 garnéla...


Ha ehhez hozzáadom, hogy 500l/h a szűrésed, akkor egyértelműen a túltelepítettség felé billen a mérleg nyelve.

A sziámi márna pedig szintén viszonylag nagytestű hal, ami tovább terheli a vizet.


Szóval ez így szpé és jó, hogy ha ecsetalga akkor sziámi algázó, de nem árt megnézni, hova kerül az a hal.

Nem akarok itt vészjósló lenni, de ha ide még állatokat pakolsz, (olyan mértékben, ami ki tudná irtani az ecsetalgát) azzal megkockáztatod, hogy felboruljon ez a kényes egyensúly, és akkor az ecsetalga lenne a legkisebb problémád.


Nekem az a véleményem, hogy hosszútávon a halak létszámát (fajon belül, pl 2 db molly?) kéne rendezni, a társítást kéne kicsit rendbe rakni (nem stresszelnek a redek ekkora halak mellett?) a szűrést fejleszteni

és ezek után kiirtani pl az említett módszerekkel (easy carbo) az ecsetalgát. Ezek nélkül ez csak szélmalomharc lesz.


Amúgy egy ekkora méret alapból külső szűrős kategória lenne. Az lenne a legjobb, és mellé egy gyors belső szűrő. Viszont a mostani szűrőd pont hogy egy lomha dög.

Viszont legalább elég nagy szűrőfelülete van, amit jól ki lehet használni. Pakold meg minőségi szűrőanyagokkal, (siporax (mini)) és ha más nem, kéne mellé valami erős, nem kell nagy szűrőtartályos, de gyors belső szűrő.

Szerintem már az is sokat jelentene az algák elleni harcban, ha megfelelő áramlás lenne az akiban.

2012. okt. 28. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válasz!


10db garnélával kezdtem, itt szaporodtak el. Szinük szép.

Az igaz a szürő elég lassú.

Zöld alga van az akvárium hátsó falán, nem sok. Az elsőről leszedem. A hátsót az algaevő harcsának meghagyom. Egyszer leszedtem, és nem tetszett neki.


Nézek hozzá még egy szűrőt, lehet külsőt.

Ezekhez nincs vízvezeték? Azt külön kell megvenni?


Atman AT-3336 (Aqua-Pro 2 / Evo 2208) PROF töltet: Lávakő és Ista Quartzit Glass Mini - 25.900Ft

[link]

2012. okt. 28. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!