Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2hím betta tartható 1 akváriumba?

2hím betta tartható 1 akváriumba?

Figyelt kérdés

van egy 132literes akváriumom (110x40x30) kb. 3 hónapja vettem, van benne szűrő fűtő lámpa minden de eddig csak növényeket tartottam benne. szépen izlés szerint szépen raktam bele növényeket vasfát köveket és disznek volt csak. most inkább raknék bele halakat. arra gondoltam h 2hím és 6 nőstény bettát rakok bele 1 tucat nano hallal ami bírja a 26°c körüli vizet. de félek attól h hiába nagy az akvárium h ha a két hím összetalálkozik megölik egymást. szerinted?

mit tartsak benne?


vagy vágassak egy üveglapot amivel félbeválaszthatom az akváriumot és tartsak benne 2x 1 hímet és 3 nőstényt mondjuk 10-10 vörös neonnal és 3-3 almacsigával?


2012. okt. 28. 17:00
 1/7 anonim ***** válasza:

"(16)25 Hím sziámi harcoshalakat úgy kell tartani, hogy azok egymást, illetve tükörképüket ne láthassák."


Az állatvédelmi törvényből másolva.

2012. okt. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ahha. köszi a választ. akkor mondjuk 1hím 3 nőstény és 15 vörös neon?
2012. okt. 28. 17:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyik verzió sem működőképes!


Nem fogsz tudni 2 hímet tartani, ezt el kell fogadnod.

Együtt sem, külön sem.

Hogy választanád el az akváriumot? Lenne 2 szűrő, 2 fűtő, stb...

Egyébként meg a ketté osztottban nem fér el neonhal, akkora méretben nem lehet neont tartani.

Más társításon gondolkozz, és ne oszd ketté az akváriumot.

2012. okt. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az úgy jobb, sok növénnyel.
2012. okt. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kegyetlenül le fognak pontozni, de bizonyos méretű helyen megfelelő búvóhellyel lehet.

Pl 300 literben simán elmegy több hím is, ha vannak nőstények, vagy más halak, akiken le lehet vezetni a feszkót.

Ez persze múlik a hímek habitusán, de ha nem egy túltenyésztett idegbeteget fogsz ki, akkor nincs baj.

2012. okt. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt erre egy gyenge próbám(140 literben)óriási verekedés kezdődött,de kikaptam az egyiket.Pedig testvérek voltak a saját tenyészetemből.Aztán maradt az egy hím hat nőstény felállásom.
2012. okt. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A betta himek terulet vedo halak, ha egy betta him belep egy masik betta him teruleter, akkor kegyetlenul kivegzik egymast. Viszont ha van eleg hely ket teruletnek az akvariumban es nem talalkoznak akkor nem biztos hogy leolik egymast. kb 80 liter az amennyit egy betta him ved.

Ezenkivul ha etetesnel talalkoznak akkor szajonara halacskak.

2012. okt. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!