Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tudok tenni a halakkal?

Mit tudok tenni a halakkal?

Figyelt kérdés
Hónapok óta megvannak a halaim, egy sziámi harcos két törpe páncélos, és két almacsiga, egy aksiban, a mai teljes takarításnál vettem észre h a kisebbik harcsámnak hiányzik az egyik szeme.. eléggé megrémültem, de nem látszik más baja, nem láttam h bármi máshogy lett volna az életükben, azt láttam h néha megcsipkedi a betta, mert később érkezett mint ő, és kicsit még ellenséges, de más kárt nem okozott, nem tépte meg, bajuszának semmi baja, úszói gyönyörűek, és így nem vagyok biztos benne h a harcos bántotta volna a harcsát :S szerintetek? és mit tegyek?
2012. okt. 30. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudsz tenni.

Továbbra is figyeld, mennyire bántja a betta, és hogy a páncélosok elég bátran mozognak e az aksiban.

2 db amúgy se sok belőlük, az alapvetően is okozhat stresszt, ha pedig mindig zaklatják, az pláne.

A stresszt pedig nem bírják a halak, abba, vagy a következményeibe belehalhat.

Ha így van, akkor nagyobb akvárium, több búvóhely, és egy 10-es csapat törpe páncélos segít a problémán.

De ha azóta békében élnek, akkor nem igazán kell csinálnod semmit.


Amúgy általában a harcsafélékkel, tisztogatókkal szokás kezdeni a halak betelepítését, és pont az agresszióra hajlamosabbakat (betta) szokás inkább később beletenni.

Majd legközelebb így csináld. :)


Még az jutott eszembe, hogy ha még mostanában is balhézik a betta akkor ha úgyis nagytakarítás van, akkor rendezd át az aksit, rakd külön a bettát (ha van másik normális hely) egy hétre, és csak utána rakd vissza a harcsákhoz.


Egyébként az még elég érdekes, hogy ha csak hónapok óta vannak halak, akkor mi a fenének csinálsz nagytakarítást???!!!

1-2 évente szokás csinálni!!!

Remélem legalább a régi vizet meghagytad, különben a fél szem lesz a legkisebb problémád.

2012. okt. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

egyáltalán mekkora az akvárium és milyen szűrésed és fűtésed van?

egy túl kicsi aki vagy rossz szűrés esetleg rossz vízhőmérséklet, vagy ezek véletlenszerű kombinációja is kiválthat agressziót a halakból. szóval nem feltétlen az a baja a bettádnak, hogy később érkezett a másik hal :)

és én se értem miért nagytakarítasz ha csak pár hónapos az aki...azt több év után szokás...

további kérdés, hogy van e búvóhelye a harcsáidnak :)

2012. okt. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
a hő 28 29 fok allandoan nagyritkan 30ra csuszik.. szurovel nincs gond most kell majd uj szivacs bele.. buvohelyvan boven .. egyetlen bibi az aksi kicsi mert megrepedt a masik es egy 11 literes volt itthon ideiglenesen abban vannak amig nem tudok ujat venni de eddig nem volt problema es engem meg mindig az erdekel h mi lehet az oka h felszemu lett a harcsam..
2012. okt. 30. 23:46
 4/9 A kérdező kommentje:
jahh es iggeeeen a viz meeg lett hagyva............. koszonom szepen a kioktatat ki lettem segitve... bocs ha felreertelmeztem de elegge rosszul jott le ...
2012. okt. 30. 23:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Félszemű egy betta támadástól, vagy egy betegségtől is lehet.

Mivel a te akváriumod, így te látod, hogy mitől lehetett, én csak egy akvarista vagyok, nem látnok.


Egyébként nagyon szívesen a választ és a segítséget!

Úgy érzem, elég részletesen leírtam, hogy miket lehet tenni ebben az esetben.


De akkor majd legközelebb írd már ki légyszi a felhasználó neved, nehogy még egyszer véletlenül válaszoljak mert még sértésnek veszed.

2012. okt. 31. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

hmmm...szerintem nekem szólt a kioktatás része vagy nemtom. mindenesetre akármelyikünknek is szólt eléggé bosszantó...


amúgy a 11 literes akvárium lesz a ludas. az még a bettának önmagában is kevés, és mivel eléggé területvédő fajtáról van szó szerintem egyszerűen besokallt és megtámadta a harcsát.


egyébként miért raksz új szivacsot a szűrőbe? :O

a meghagyott vízben is megy egy szűrő remélhetőleg, mert szűrés nélkül hamar megposhad a víz :)


hirtelen csak ennyit tudok hozzászólni. én viszont nem nevezem magam akvaristának, inkább csak egy lelkes kezdőnek aki hónapokig készült a vásárlásra :) így lehet jobb tanácsokat írt az előttem szóló emberke :)

2012. nov. 1. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor bocs! :)
2012. nov. 1. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

:) hát de sose lehet tudni...lehet mindkettőnk válaszát kioktatásnak vette.

merthogy te adtál neki tippet, hogy mi lehet a dolog hátterében én viszont kerestem az okot azzal, hogy célozgattam a hiányosan feltüntetett adatokra a kérdéseimmel :)

szal sose tudhatjuk, lehet mindketten megsértettük :D

egyébként szerintem továbbra is a kis hely a ludas. mondjuk én csak pár hete kezdtem a dolgot, szóval lehet tévedek...


van egyéb tünet a harcsádon? nem úszik furán? eszik rendesen? egyéb szokatlan viselkedés ami eddig nem volt jellemző?

2012. nov. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

nem nem nem nem... én voltam bunko bocsánat, csak tényleg megrémít a dolog, tudom hogy pici a hely így nekik, minél hamarabb veszek nagy aksit :( de sajnos egyelőre nincs módom

azért veszek új szivacsot mert párhavonta kell cserélni, ezt érzékelem is, mivel hamarabb lesz trutyis mint az elején :)

harcsuci eszik rendesen, érdekes még h a másikat sose bántotta, pedig nagyobb is, a furcsa még annyi h amelyik oldalon megmaradt a szeme :( kicsit arra dől de ez a látása miatt feltételezem, a csigákat se bántotta egyszer sem, csak azt a kis szegény harcsát

nekem sem régóta vannak meg közelében sem vagyok az akvaristának, de ahoz képest hogy betegen hoztam el a boltból a bettát, és közölték hogy vegyek másikat ezt meg húzzam le a WC-n mert úgyis megdöglik, még mindig és és virul, gyönyörűen nő, rendesen eszik és semmi baja már, és ismétlem hónapokkal ezelőtt vettem.. szóval nem hiszem hogy rosszul tartanám őket, tekintve hogy a betta igen érzékeny hal :)

remélem a nagyobb aksi megoldja a problémát

2012. nov. 1. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!