Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek az akvárium...

Mi a véleményetek az akvárium szettekről?

Figyelt kérdés

Ezeket a szetteket néztem ki:

[link]

[link]

[link]


Mi a véleményetek róluk? Az Eheim aksijáról már olvastam pár véleményt, a másik kettőről még semmi infóm nincs. Van valakinek ilyen?

Egyáltalán érdemes ilyen szettekben gondolkodni?

Kezdő vagyok, nem volt még akváriumom, azért is gondoltam, megkérdezem itt.



2012. okt. 31. 09:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

[link]


Én nem vennék, hanem inkább magam raknám össze.

Akvárium: [link]


Szűrők, amik szerintem nagyon jók:

[link]

Itt ezt keresd: Tetratec belső szűrők - EasyCrystal FilterBox (600)

[link]

[link]


Világítás: (olyan 20-25 wattot érdemes fölé tenni)

[link]

[link]


+ fűtő, de az már nem nagy tétel, és ott igazából mindegy, hogy ki a gyártó.

Tudom, hogy így drágább, de hidd el, nagy különbség van a minőségében. Jobb szűrővel, és megfelelő világítással nagyon szép és egészséges akváriumod lesz.

2012. okt. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Én ezekből raknám össze: (olyan 25 ezerre jön ki)

[link]


Tetratec EasyCrystal FilterBox (600)

[link]


[link]

2012. okt. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Barátom vett egyet magának régen, aztán nem volt hajlandó levenni a tetejét vízcseréhez, jó retkes lett. Egy darabig cserélgetem benne a vizet helyette, aztán eladtuk a halait. Utána nekem adta az akváriumot és most én tető nélkül használom egy csíptetős lámpa van rajta.
2012. okt. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Szerintem is célszerűbb tető nélkülit venni.
2012. okt. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
43%

egy másik kérdéshez leírtam már a pár hetes akvárium vásárlási tapasztalatomat, ha nem bánod ide is bekoppintom :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__3..

ez volt a kérdés


én is segítek kicsit :) körül pont 14 napja vettem meg a 112 literes akvárium szettem. megosztom veled is a tapasztalataimat és az árakat amiken vásároltam. egy pécsi üzlet árait tüntetem fel, máshol nem tudom milyen árak vannak...


megvettem a 112 literes akváriumot, üvegtetővel. ezzel lehetőséget adva magamnak az egyszerűen bővíthető armatúrás megvilágításra :) maga az akváriumom üvegtetővel 11.200 forint volt.


vettem egy T5ös armatúrát hozzá 2*24 wattos csővel. teljesen jól bevilágítja az egészet, pedig paráztam kicsit, hogy rövid lesz de szerencsére nem :) ez 15.600 forint folt, és szerintem nagyon megérte :)


akkor a szűrőm egy Hydor Crystal 4 belső szűrő (900l/h szóval megforgatja rendesen.) 5100 forintért lőttem akvarista.hu-n. használt, de kezdetnek megteszi szerintem, eddig nagyon jól forgatja a vizet, le is kellett kicsit venni az erejéből mert repült a homokom :). kedzetnek neked is egy hasonló belső jó lesz, később még mindig vehetsz vagy csinálhatsz külsőt :)


a többi egyéb cuccli amit vettem pedig 12670 forint volt, ebben ezek vannak: fűtő (100 Wattos Atman márkájú példány), vízelőkészítő, hőmérő, JBL táptalaj, 15 liter kvarchomok, bacikultúra a szűrőbe és az akvárimom alá olyan alátét aminek nem jut eszembe a neve (plusz 25 darab macskavitamin is benne van az árban, de az nem akvarisztika :D).


összesen a macskavitamint leszámítva a boltban 39.220 forintot hagytam+5100 forint a szűrőm azaz 44320. azóta ez felugrott egy tizessel...


szóval ezzel azt akartam kihozni, hogy összességében lényegesen jobban jössz ki ha külön külön vásárolsz mert a szettek szűrője és a világításuk többnyire elég gyengusz...tudom miről beszélek...közel 3 hónapja készültem a vásárlásra és mindent alaposan kiszámoltam, kérdeztem, összeírtam és mérlegeltem...nem mindegy miért ad ki az ember ennyi pénzt ;)



és ez volt a válaszom :)



bocsi az előzőben félre írtam. csak az akvárium volt annyi. az üvegtetőt ma hoztam el sínnel mindennel cakumpakli 1360 forint volt.


a külső szűrő gondom közben megoldódott szerencsére. anyuméktól kapok majd egyet karácsonyra :)


te is szerintem kezdésnek belsővel indulj, olcsóbban jössz ki és amíg nincs túltelepítve hallal addig azzal is üzemképes lesz az akváriumod. később pedig még mindig be tudsz üzemelni majd egy főként bio szűrésre használt külsőt a belső mellé :)


és ne felejtsd el megkérdezni az üzletet ahol vásárolsz, hogy van e törzsvásárlói kártyájuk. ahol én vásárolok ott van. és minden vásárlás során felírják és lepecsételik az összeget. 10 vásárlás után pedig a vásárlások összegének 10%-át le tudod vásárolni :) és most azért sok tízezer van a kártyámon, aminek 10%át le tudom majd vásárolni :) ezért érdemes megkérdezni a dolgot hátha van ott is :)



ez pedig a kiegészítés :D

2012. okt. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
és azt kihagytam ott is meg itt is, hogy örök hálám hable-nek, hogy olyan türelmesen megválaszolta az összes kérdésemet :) nélküle nem ilyen felkészülten kezdtem volna bele az egész akvárium dologba :)
2012. okt. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Értem. Szóval a szetteket jobb elfelejteni, és inkább darabonként gondolkodni.


Igazából árat nem is nagyon néztem, szóval nem spórolás volt a cél a szettekkel, csak mégis ti többet tudtok a témáról.


Viszont az, hogy tető nélkül legyen az aksi, az olyan fura nekem (nem tudom, miért). Amit linkeltetek akváriumról oldalt, látom, hogy lehet rendelni üvegtetővel. Erről mi a véleményetek? Most ez igazából csak egy sima üveglap, ugye? És arra milyen világító megoldás lehetséges, mert a csiptetős gondolom kilőve ilyenkor.

2012. okt. 31. 13:59
 8/21 anonim ***** válasza:
Jó egyébként attól is függ milyen halak mennek bele, mert tető nélkül van pár fajta, ami szeret kiugrálni.
2012. okt. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
zsebev: kösz szépen neked is, ezek szerint az üvegtető sínszerkezettel van? Én meg azt hittem, hogy csak rá van téve egy üveglap.
2012. okt. 31. 14:05
 10/21 anonim ***** válasza:

Én is most készülők akit venni, tető nélkül. Régen volt ilyen műanyag tetős szettem és állandóan vízkövesek voltak a fénycsövek...

Amúgy a garnélák ugye nem ugrálnak? :) csak mert ilyet szeretnék.

2012. okt. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!