Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy Torokátum harcsám a...

Van egy Torokátum harcsám a hétvégén vettem észre, hogy mintha "elhomályosodtak" volna a szemecskéi és ez a szem golyói fölött fehér ponttá sűrűsödött. Ez el fog múlni?

Figyelt kérdés
Vagy megvakul? 2 hete vettem az aksiba 3 arany gurámit (kb: 4cm-ek) ők mindent csipkednek ahogy én látom (növényt, csigát, egymást, és talán a harcsát is). Lehet, hogy ők csinálták?
2009. aug. 11. 12:37
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
Nem hinném, hogy bántották volna és azt sem, hogy megsérült.Egyszerre nem érhette mid a két szemét baleset.A csípés véraláfutást okoz,befeketedik a szem tőle.Attól tartok ez egy baktériumos szaruhomály. Kezelése 4 napos tartós fürdő, utána a víz 40%-át le kell cserélni.A fürdőt Aquafuránnal kell végezni.A tablettát össze kell törni és 1Liter vízben feloldani(egy óra kevergetés, áztatás)utána az akváriumba önteni.A kór ismeretében, már kérhetsz a boltban hatásosabb gyógyszert is.Amit ajánlottam, az jó és olcsó.SERA TETRA készítményt is vásárolhatsz.Remélem rendbe jön a harcsád.SN.
2009. aug. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Akkor holnap reggel megyek a halashoz (remélem van ilyen szere).

2009. aug. 11. 19:08
 3/6 A kérdező kommentje:

És még azt szeretném kérdezni Tőled, hogy a többi állatot kivegyem az aksiból a kezelés idejére?

(3db arany gurámi, 1db páncélos harcsa, 3db alma csiga és 4db barna csiga)

2009. aug. 11. 19:44
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
A csigákat és ha van szénszűrőd, akkor azt is ki kell venni.A levegőztető és a szivacsszűrő működjön.A baktérium a vizedben van és a többi halat is megtámadhatja.Én az egész akváriumot kezelném.Ha nem akarod a többi halat veszélyeztetni akkor,vedd ki a beteg harcsát és külön gyógyítsd.Az akváriumban csinálj egy részleges vízcserét és egy alapos talajtakarítást.Lehet vásárolni olyan készítményt amelyik hasznos baktériumokat juttat a vízbe és azonnal hat.(SERA) Ez esetben viszont, figyelni kell a többi halat nehogy ők is megfertőződjenek.Ha másik halnál is jelentkezne valami tünet, akkor azonnal kezeld az egész aksit.SN.
2009. aug. 12. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi.

Akkor a csigákat kiszedem és már megyek is a halashoz.

2009. aug. 12. 09:07
 6/6 A kérdező kommentje:

Vissza is értem.

"Sajnos" csak Sera Baktopur (vagy mi a neve) tablettát kaptam, remélem ez is jó lesz...

Két tabit adtak (50L-re 1db) és azt mondták, hogy meg kell ismételni.

2009. aug. 12. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!