Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell pontosan csinálni...

Hogyan kell pontosan csinálni azt, hogy sarat teszek a kavicsok alá, hogy a növényeknek legyen elég tápanyag?

Figyelt kérdés
Láttam sok videót a neten hogy sarat (dirt) használnak a kavicságy alatt és megdöbbentő sikerekkel. Szerintetek is megéri ez a módszer? Tényleg hatékony? És utoljára, hogy hogyan is csináljam pontosan?

2012. nov. 1. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem sarat tesznek alá, hanem táptalajt... mondjuk ilyet: [link]
2012. nov. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%
veszel táptalajt és az aljzat behelyezése előtt beöntöd az akváriumba. figyelve persze a szélekre, mert ha az akvárium szélére is kerül, akkor már bele tud kapni az áramlás és szépen kimossa majd a táptalajodat.
2012. nov. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, igaza van a kérdezőnek, tényleg van 1-2 módszer, ahol ilyet használnak.

Hát, nem tudom. Ha lenne 3-4 aksim, kipróbálnám, de annyit mondok, nem véletlen hogy a legprofibb akvaristák mind az agyag talajokat használják, és nyernek velük versenyeket.

2012. nov. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Táptalajom nekem is van, csak nagyon drága!! Ezért gondolkoztam ezen az olcsó módszeren.
2012. nov. 1. 16:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát én hoztam Zala megyéből elhagyatott kis mocsárról vizi növényeket. Kibányásztam sárral együtt, és zacskóban vittem anyám telkére motorral, utána egy lavórba betettük és hazahoztuk kocsival. Na itt a lakásban olyan büdös volt ez a sár. Állatok oda jártak ki a tóhoz inni, tele volt lábnyomokkal és gondolom jól meg is tápozták ezt az agyagos talajt. Hát itt a növény megvolt 2 hónapig, lakásba először lámpával világítottam, utána kiraktam a folyosóra mert bűzlött, és öntöztem rendesen, de végül lukacsos lett az összes levele, és megdöglött. Pedig olyan szép volt.
2012. nov. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!