Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most ismerkedek a CO2-vel, de...

Most ismerkedek a CO2-vel, de csomó mindent nem értek!?

Figyelt kérdés

Annyi mindenből áll össze, hogy nem értem:(

1. Nem tudom, hogy a porlasztó mit csinál. (a porlasztó, meg a diffúzor ugyanaz? és az esőztető?) Itt van pl. ez: [link]

Ez mi, vagy hogy kell használni?


2. Buborékszámláló: [link]

3. Tartósteszt: [link]


Valószínűleg belső (Tetratec Easycristal 600, vagy JBL i80) szűrő lesz a 45 literes akimban, és szeretnék CO2 rendszert is (világítás 26w)


Van értelme egy kezdőnek ezzel foglalkoznia? Vagy vegyek egy ilyet és annyi? [link]



2012. nov. 1. 17:15
 1/7 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem ilyen világításhoz nem feltétlenül kell. Ez közepes fény.
2012. nov. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor hogy fognak szépen fejlődni a növényeim? :(
2012. nov. 1. 18:38
 3/7 YourDestiny ***** válasza:
Jól kell összeválogatni őket. A túl nagy fényigényű lövényeknek ez a fény úgyis kevés, a közepes fényigényűeknek meg nem kötelező a CO2. Vegyél folyékony Easy Life Carbo-t, és ez a része meg van oldva.
2012. nov. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előttem szóló bizony jól mondja.

Lényegében a diffúzor is porlasztó, és a porlasztó is diffúzor. Mégis ami nagy bubikat csinál az porlasztó, (lásd levegőztető) Ami pedig apró tűhegynyi bubikat az meg diffúzor. Amit linkeltél picinek találom.

Buborékszámláló azért kell hogy kontrollálni tudd hogy mikor mennyi co2 megy a vízbe.

Tartósteszt pedig egy baromi egyszerű ph mérő. üvegbe lötyi, pár csepp víz beteszed az akváriumba és csak rá kell nézned. Nem kell kevergetni lötyiket, viszont ez is amolyan útmutató.

2012. nov. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És mennyi világítás lenne elégséges?
2012. nov. 1. 21:08
 6/7 anonim ***** válasza:
30-35 Watt fénycső. Nem hagyományos fénycső!
2012. nov. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én ilyeneket néztem, ezek jók lehetnek?

[link]

[link]

[link]

2012. nov. 2. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!