Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha így oldanám meg a világítás...

Ha így oldanám meg a világítást (DIY) az elég lenne egy 60l-es akváriumhoz?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy DIY mester (még!) ezért vízalatti csöveket használok (és persze annak sem örülnék ha meg*na az áram XD ) A leendő 63 literes akimhoz szeretnék ( ADÁshoz hasonló, dizájnos XD) világítást.

A külseje egy esőcsatornánál nagyobb ármérőjű csőből lenne levágva ( a lényeg h kb így nézzen ki: [link]

Belül 5 vízalatti cső foglalna helyet: [link]

Szerintem 3 fehér az alap , de e másik kettőt nem tudom milyen lenne.

Az egészet fellógatnám az akvárium fölé, csak azt nem tudom milyen távolságra legyen a felszíntől.Milyen növényeknek lenne jó ez a világítás? Köszi a válszokat!



2012. nov. 1. 18:41
 1/7 bamboochatheone ***** válasza:

Egy ilyesmivel is jól járhatnál: [link]

Én ezeket a víz alatti csöveket semmibe se nézem. Tuti nem használnék olyat.

2012. nov. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért? Azért nézem ezeket mert még nem tudok bekötni, meg ilyenek, és nincs aki megcsinálná nekem...
2012. nov. 1. 19:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Rossz link.

Nem éri meg vízalattit használni.

Inkább tanuld meg a rendeset bekötni. Nem bonyolult.

2012. nov. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elmagyarázza valaki?
2012. nov. 1. 20:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Többféleképpen is meg lehet csinálni, linkeld be rendesen, hogy milyen világítást akarsz.
2012. nov. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bamboochatheone ***** válasza:
Ez a link amúgy: [link]
2012. nov. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, hát ha ilyen profit akarsz, azzal nem éri meg otthon tökölni. Rozsdamentes acélból enne jó, de ha az alkatrészek árát nézem, plusz a melót, akkor kétséges, hogy megérné ilyennel szórakozni. Jó, mondjuk ilyen stílusúak több százezerbe is kerülhetnek, de itt van egy, ami szintén használható:

[link]

Nem nagyon jönnél ki ennél olcsóbban. És szerintem ennek is levehető a lába, és fellógatható.


Amúgy mindenképpen T5-ös 24 Wattos HO fénycsöveket érdemes használnod. 55 centiseket. Kb 2 db-ot.

2012. nov. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!