Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fénycső kellene bele?

Milyen fénycső kellene bele?

Figyelt kérdés
Kaptam egy gyári akvitetőt fénycső nincs benne.Adott egy T8 foglalat és 36 cm cső fér bele .Kevés növényem van nem nagy fényigényűek .
2012. nov. 2. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez szívás! Nem szabvány cső, ezért nem is az a kérdés, hogy milyen kell bele, hanem hogy egyáltalán milyeneket lehet kapni.

Ilyen névtelenebb csövek között elvétve látni ilyen méretűt, és ami létezik is, az se valami jó akváriumhoz.

A speciális akvarisztikai csövek közt van néhány, de amiket tudok, azoknak elég magas a színhőmérséklete, és eléggé algásít.


Én ilyet használnék, egy 1 csöves világításhoz szerintem jó választás, meleg fehér színű fényt ad le, kicsit sárgás, azt nem mindenki szereti. Viszont jó a színvisszaadása:

[link]


De vannak még ilyenek:

[link]

[link]

[link]

[link]


Ezeket kb ebben a sorrendben használnám. Az ideális 5500-6500 kelvin között lenne, kb ilyen spektrummal:

[link]

2012. nov. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget ez tényleg hasznos válasz volt !!
2012. nov. 2. 16:59
 3/4 YourDestiny ***** válasza:
A Philips Aquarelle és Sylvania Aquastar is teljesen jó, én utóbbit sokáig használtam egyedül. Egyáltalán nem algásít, magas színhőmérséklete ellenére teljesen jó a színspektruma, az enyhén lilás szín annak köszönhető, hogy kevés zöld van benne, ami amúgy sem kell. A halak színét is szépen kiemeli.
2012. nov. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 YourDestiny ***** válasza:

[link]


Ennyire a valóságban azért nem lila, de fehér dekoráción azért látszik az enyhén lilás árnyalata.

2012. nov. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!