Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki tud logikus magyarázato...

YourDestiny kérdése:

Valaki tud logikus magyarázatot adni arra, hogy miért indult meg a barna alga, mióta 25-ről 60 Wattra ugrott a világítás?

Figyelt kérdés
Igen, barna! Felfoghatatlan! Nem eltűnik, ez jön! Még az ecset is kimúlt, de ez nem. Ez jön!

2012. nov. 3. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A növények aktívan használják a fény energiáját, természetes körülmények között is érik őket káros sugarak, amiket képesnek kell lenniük kivédeni. A te algád vagy éppen mutálódott és megnövekedett az ellenálló képessége, vagy egyszerűen az a fényspektrum és intenzitás amit létrehoztál még elviselhető neki. Mellesleg kiírtod a versenytárakat is, ez magyarázná, hogy mért nő mint a gomba. A természetet nem győzöd le pár fénycsővel...
2012. nov. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Konkrétan a barna alga nem nagyon szokott ilyet művelni ilyen fény alatt, ezért érdekes. Ha nem én, egy algaevő megoldaná, csak nagyon nem akarok venni, ha nem muszáj. Nem biztos, hogy boldog lenne :)
2012. nov. 3. 20:10
 3/12 anonim ***** válasza:

A barna alga mindig is szerette az erős világítást, nem győzöm eleget mondani (itt is) semmi köze a kevés fényhez.

Nálam 0,8 W/l-nél kezdett szinte kiirthatatlanná válni.

Ezt az a tény is erősíti, hogy mindig azok algásodnak, amik a legtöbb fényt kapják. Véletlenül sem azok a felületek, amik árnyékban vannak.


Más változás nem történt, csak a fényt emelted meg?

Milyen spektrumú a megemelt fény, a régihez képest?

Hány nk-s a vized?

Esetleg érdemes lenne kúraszerűen használni ilyet:

[link]

És ha túl lágy a víz, akkor kicsit felkeményíteni.

2012. nov. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az árnyékos részek algásodnak, csak sajnos jobban, mint eddig. 25 Wattos Aquastar volt felette sokáig, most lett kész a tető, daylight lett kombinálva egy kékes fényű csővel. Más változás nem történt, kivéve, hogy kb. két hete elkezdtem adagolni az Easy Carbot, a kevéske ecset tőle rémült meg.


A víz szilikátos, az valószínű. Lágy, 4 nk, de a KH-t keményítem 10-re a sügerek miatt.

2012. nov. 3. 20:21
 5/12 anonim ***** válasza:

Vagy ilyet, de ez drágább

[link]


Nem hagyományos algairtóként működik, nem csak tüneti kezelés. Általában ha sikerül egyszer minimálisra csökkenteni a kovasav mennyiségét, akkor véglegesen kiszorítható a barna alga. ...Bár garancia nincs rá.


Amúgy meg mikor történt ez a fényerő emelés? Mert ha csak pár hét, akkor gyakoribb vízcserék mellett várhatnál még pár hetet, lehet hogy magától ismét egyensúlyra talál az akvi.

2012. nov. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem keményítsd még jobban.
2012. nov. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

És így hány w/l a fényerő?

Mert soknak tűnik a kék spektrum. Ha a w/l is viszonylag sok, akkor oda jó gyorsan növő növények kellenek!

2012. nov. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Írok pü-t. :)
2012. nov. 3. 20:35
 9/12 Platypus ***** válasza:
Az élet arról híres, hogy szeret keresztbe menni a logikával. Talán érdemes lenne kipróbálnod a "varázslás" nevű algairtó módszeremet. Ez olyankor hasznos, ha az embernek halvány lila elképzelése sincs arról, miért algásodik, mert a nagykönyv szerint nem kéne. A varázslás annyiból áll, hogy drasztikus változtatásokat csinálsz, és mindegyik után vagy 3 hétig várod a csodát, mielőtt újjal próbálkozol. Néhány ötlet változtatásra: a víz teljesen más forrásból, például ha eddig csapvíz volt, ezután felkeményített RO legyen, vagy a tápot lecserélni egy másik márkára, akár teljesen ugyanolyan szerepűre. Mondanám a fénycsőcserét is, de mivel a tieid újak, inkább jöjjön be valami más :)
2012. nov. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Először is köszi mindenkinek!


Másodszor tápozás nem nagyon van. Egy aponogetifoliám van, az mondjuk elég benga, csak ugye még nem indult növekedésnek, nemrég jött, mondhatni a fénnyel. Az elején dobtam neki egy Panzit, és most a barna alga fájítja a fejem. Tényleg meg kéne már mérni ezt a szilikátot, csak kéne egy teszt. Nemrég megsóztam a vizet, biztonsági okokból egy gömbmoha miatt, persze fertőtlenítettem is. Viszont nem hinném, hogy a jódmentes sónak bármi köze lenne az algához...

2012. nov. 3. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!