Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan történhetett ez a...

Hogyan történhetett ez a törpeharcsámmal?

Figyelt kérdés
Tegnap átrendeztük a szobát, és az akváriumot a szekrénnyel együtt tök óvatosan átforgattuk a szoba másik oldalára.. Ma néztük a halakat, és az egyik harcsának NINCSENEK USZONYAI ÉS FARKA SEM!!! Mi történhetett? Teljesen depressziv szegény...

2012. nov. 3. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mekkora akvárium milyen halakkal?
2012. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezt csak te tudhatod, te vagy a legesélyesebb, aki láthatta, mi történt.

Uszonyrothadás nincs az akváriumban?

Amúgy meg egy kis akváriumvízben kábítsd el szegfűszegolajjal, aztán vízzel együtt tedd be a fagyasztóba, (hidegvérű, nem érzi) ne hagyd szenvedni.

2012. nov. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nincs uszonyrohadás, a másiknak nagyon szép és egészséges telt minden... meg... ha megnézem közelről, olyan mintha le lenne neki vágva!


50 literes akvárium.. van guppi , kékfarkú hal.. :D , meg juj, nem jut eszembe a neve, de kékpiroscsíkós csoportban éldegélő halacskák.. :P


meg, képzeljétek el, van egy kis guppink! :O


Arra is gondoltam, lehet pont rosszkor volt rossz helyen, és a szülésnél ott volt, v ilyesmi...

2012. nov. 3. 20:39
 4/11 A kérdező kommentje:
Megölni meg nem akarom, ugyanis még él, s élni akar, ahogy elnéztem...
2012. nov. 3. 20:40
 5/11 Platypus ***** válasza:

Kedves kérdező, ugye komolyan gondoltad és nem valami csúnya gonosz troll vagy?


Amennyiben nem, a halad baját egészen biztos, hogy nem az akvárium áthelyezése és a feng shui energiák rossz áramlása okozza, vagy a guppi szülés látványa. Van szűrőd egyáltalán?

2012. nov. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Megölni még nem akarom,s még élni akar ahogy elnézed???Na neked nem aló az akvarisztika de tényleg,úgyhogy fejezd be ezt a fajta hobbidat,és tér át az ezotériára.Neked szerintem az való!
2012. nov. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na. eleg legyen a hulyesegbol. a torpeharcsam uszonyai es farka meg lett csonkitva. Teljesen normalis aqariumom van, nem kell itt trollkodni. ha az elovilag ugy akarja elpusztul,addig meg el van. a kerdes meg fel lett teve: Mitol tuntek el az uszonyai?
2012. nov. 4. 01:04
 8/11 Platypus ***** válasza:

Úgy gondolod, a farka meg lett csonkítva. Azaz valamelyik halad bántotta. De azt se tudod, milyen halaid vannak, akkor mi honnan tudjuk és hogyan találjuk ki, melyik lehetett agresszív?


De ez nem hangzik agressziónak, mert akkor cafrangos csonkok lennének, nem csak egyszerűen leesne. A leesett úszó súlyos környezeti sokkra utal, amit a vízminőség drasztikus változása okoz. De lehet ammónia vagy nitritmérgezés is, mivel ezek a mérgek rontják a szövetek oxigénellátását, ami az úszókat viseli meg a legjobban. A legvalószínűbb még mindig az úszórothadás. Ez a sok baj mind tartási körülményektől függ, amiről semmit se árultál el. Így hogy a rákba találjuk ki, mi történhetett a haladdal, ami egyébként valószínűleg nem törpeharcsa, hanem páncélos harcsa.

2012. nov. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Páncélos.. (tééényleg)... amúgy guppim van, neon halaim, van egy kékfarkú, amit nem én választottam, így fogalmam sincs!, és két zebracsigám.


Csak ennek a harcsának van baja, és annyira szabályosan nincs uszonya/farka, hogy gyanakodom a szűrőre, v pedig a másik hal által való csonkításra...


De egyetlen hal nagyobb: a guppi... de ők nem néznek ki ilyen mészárosnak.


A víz minősége szerintem jó, a nővények jól érzik magukat, burjánzanak, a guppim most fialt (van egy cuki kicsi halacskánk).. szerintem mindenki meg van elégedve...

2012. nov. 4. 22:01
 10/11 bamboochatheone ***** válasza:
Mennyi időközönként cserélsz mennyi vizet? A szűrőd ugye 24/7-ben megy?! Legalább egy képet dobj már arról a kékfarkú halról légy olyan kedves.
2012. nov. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!