Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem születnek halaim?...

Miért nem születnek halaim? (olvass tovább is van még. )

Figyelt kérdés
Lassan egy éve van 60L-es akváriumom de 0hal született.Tavaj vásároltam egy akváriumot és ezeket a halakat bele: xifot,black mollyt,guppyt,neonhalat,és fekete tetrát.Eltelt egy év az akvárium fele kb kihalt és egy hal sem született.Nem most először van akváriumom 3-4évvel ezelőtt szintén volt akkor mindössze 1halat láttam az akváriumomba ami nem a kereskedésből lett vásárolva..Mi lehet a probléma növény van szürő,fütő berendezés van fénycső van.Amikor egy kisebb befőttes üvegbe tartottam 2guppimat 32db kisguppy született míg a 60literesbe 1se valaki segítsen.

2012. nov. 3. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
se a xifo se a molly nem való 100 liter alatti akváriumba. a neonoknak is rövid/kicsi a 60 literes. pusztán ennyi a probléma :)
2012. nov. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ilyen nagy halak mellett, lehet, hogy mindig megeszik a kicsiket. Legalább terhesnek láttad valamelyiket?
2012. nov. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem miért nem mondja el ezt nekem az aki tudja hogy 60literes akváriumba veszem az adott halakat?..Szánalmasak ezek az állatkereskedések.A molly volt párszor terhes :D Viszont akkor átlesz rendezve sima guppykra az akvárium valaki ajánlana valamilyen "szülőszobát"vagy karantént amit az akváriumba lehet rakni ha terhes lesz az adott hal?
2012. nov. 3. 21:57
 4/10 anonim ***** válasza:

lehet venni elletőketrecet vagy mi a neve.


amúgy eladóból nagyon kevés a jó,becsületes. nekem mázlim van és pl a guppijaim mellé felsorolta, hogy miket nem rakhatok. azt is elmondta, hogy a bruttó 112 literembe milyen halat nem javasol. kikértem a véleményét a talajlakó hal nélküli akváriumról és ő is azt mondta amit itt hable is, hogy ha van garnélám és megfelelő csigáim, akkor nem muszáj harcsát/ancit tartanom. és pl a vitorláshalat is külön kiemelte, hogy annak alacsony a vízoszlop. na és persze a bettát, hogy az nem épp társas hal. és a többi, és a többi...

de még a növényekben is segítettek, hogy mit lehet és mit nem az én paramétereimmel.

szóval nagyon meg kell válogatni a helyet ahol vásárol/tanácsot kér az ember...én kérdezgettem és a kérdéseimre kapott válaszok alapján választottam üzletet :)

2012. nov. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A guppy is csak akkor fog megmaradni(endlereket tenyésztettem)Ha van megfelelő növényzeted.Míg kicsik voltak a növényeim én sem értettem miért nem lett utód.A nagyhal megeszi a kishalat ez a szabály érvényes.Nem csak a halaknál :)de ott főleg!!!
2012. nov. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

vegyél jávai mohát!

nekem már 50kisguppim is van

2012. nov. 4. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Platypus ***** válasza:

Egy év alatt a halállományod fele kihalt. Ezek a fajok alsó hangon is 3-4 évig élnek, tehát idő előtt pusztultak el. Ez biztos jele annak, hogy valami nagyon nincs rendben az akváriumban. A nem megfelelő fajok összeválogatása már magában elég lehet oknak, de gyaníthatóan a vízminőség sincs rendben. Ha a halak kondíciója rossz, akkor szaporodni se nagyon fognak. Ami meg mégis, annak az utódait felfalják a többiek.


Először a hallétszámot kéne rendberaknod. Ekkora helyre egyedül a guppi passzol, a többi haladat el kéne cserélni mondjuk guppira vagy más méretbe illő halra. A szűrésed mekkora? Lehet hogy azt is fejleszteni kéne. A vizet milyen gyakran cseréled?

2012. nov. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
nem nagyon értek a halakhoz de nekem voltak guppijaim meg 2 valamilyen csíkos o.O és a guppiknak mindíg születte kicsik
2012. nov. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
nálam a guppi kicsik bebújtak a növények közé még mikor elég picik voltak:D
2012. nov. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kis arik xD
2012. nov. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!