Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumba muszáj szűrő?

Akváriumba muszáj szűrő?

Figyelt kérdés

csináltatni akarok egy 15x215x20as (20cm magas) akváriumot amibe csak egy vasfa sok jávai mohával rákötve meg még valamilyen vizinövényt tartanék hal nélkül! (csupán dísznek mert nagyon tetszik)


Ebbe az aksiba is kéne szűrő?


2012. nov. 4. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy több, mint 2 méter hosszú lenne?

Elég fura alak...

Mindenesetre igen, kell, mert ha dísznek akarod, akkor nem tenne jót a látványnak az algásodás, azt meg szűrő, és víz áramlás nélkül nehéz lenne elkerülni.

2012. nov. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
bocsánat félre írtam:D 15x15x20 as lenne! elnézést mégegyszer!
2012. nov. 4. 17:51
 3/8 bamboochatheone ***** válasza:
4,5 literes akváriumba nem nagyon kell ha nem lesz élőlény. Csak akkor heti kétszeri vízcsere olyan 2 liternyi. Ennyit kibírsz.
2012. nov. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
akkor vegyem meg nyugodtan ?:D
2012. nov. 4. 18:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Az jó pici, akkora kocka, mint a 2 öklöm.

Hát, nem tudom, mennyire megvalósítható. Abban lenne nettóban vagy 2 liter víz. Hogy tartanád stabilan?

Elég rázós dolog.

Motoros szűrő nem is férne el, meg túl nagy a vízforgatása.

Mindenesetre egy ilyenbe nem tennék szűrőt.

Amúgy talajszűrőt kéne beletenni, de az meg légpumpával működik, az meg hangos...

Túl sok macera lenne egy ilyen kis "akváriumhoz".


Szerintem próbáld meg szűrő nélkül, napi részleges vízcserével.

Vagy ha profin akarod csinálni, akkor talajszűrő.

2012. nov. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát nem akarlak elkeseríteni de van itt néhány buktató.

A vasfa engedi a színét, mint az őrült.Nálam egy kicsike vasfa te színűre színezte a 70 literes medencét, most gondolt el a kis akksiban mi lenne? Két nap után nem látnál benne semmit.Most már eltelt másfél év heti rendszeres vízcserékkel fenntartható az állapota, illetve a színe a víznek.

Világítás és vízmozgás nélkül beposhad az egész, pont mint egy pocsolya. A növények pedig bedöglenek.Szóval világítás is kell, meg mozgatni a vizet, mert a felszínén "élő bevonat" képződik, olyan, mintha olajat öntöttek volna rá. Nem olyan egyszerű, amilyennek látszik azért, és hamar el tud menni az ember kedve tőle.

2012. nov. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*te---TEA
2012. nov. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy szivacsszűrő esetleg. Meg CO2 készülék, ha szép növényeket akarsz.
2012. nov. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!