Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik főiskolára/egyetemre...

Melyik főiskolára/egyetemre kell mennem ha guppitenyésztő szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 5. 13:44
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Ők kb 100 fajta díszhalat tenyésztenek. Egyéni vállalkozók, amihez rengeteg tőke kell. És persze felvásárló, aki megveszi a halakat. A piac pedig betelik egy idő után.


Más kérdés a haszonhal tenyésztés. (Amiket étkezési célra tenyésztenek.) Ahhoz halászati szakmérnök diploma kell(het). Ez a szak mezõgazdaságtudományi karokon belül van.

2012. nov. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 YourDestiny ***** válasza:
A guppi egy elég rossz választás lenne szerintem. Megvesznek párat, de idővel mindenki szabadulna tőle, és nem fordítva, mivel annyi van belőle. Nem csoda, hogy sok helyen a kereskedésekbe se veszik be.
2012. nov. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

ha új változatot szeretnél kitenyészteni akkor végképp zoológiára kell járnod.

de a nagyüzemi haltelepek amikkel példálóztál egyáltalán nem tenyészetek...

2012. nov. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

kihagytam:

ha nagyüzemi telepet szeretnél akkor ahhoz egy egyszerű kereskedelmi végzettség kell, hogy legyen fogalmad arról, hogy mi az a mérleg, eredménykimutatás, cashflow...valamin marketing stbstb.

és végképp nem kell hozzá külön biológia irányú képzés, hiszen ezeken a telepeken le se tojják, hogy melyik szivárványos guppi változat melyikkel keveredik...

2012. nov. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 okoska31 ***** válasza:

hehe... azért a kereskedelmi karon még nem biztos, hogy a beszámoló részeit meg is tanulja...:)


ez persze csak a gonoszság volt a részemről.


Megjegyzés: amikor voltak halaim, egy jó forgalmú, tőlük vettem mindig a halakat, tápot, mindent, kereskedő mondta azt, hogy bármilyen halat bevesz, kivéve szifót és guppit...


így nem akarlak kérdező elkeseríteni, de tényleg nem lehet megélni belőle. Főleg nem ennyire speciálisan.


Jól írta valaki: tanulj biológiát, vagy mezőgazdasági ismereteket, aztán majd szakosodsz. Az élet pedig vagy ide sodor- vagy oda. Gondold el, ha a guppik nemi életében kiképzed magad, és egy ponty tenyészetbe vennének fel...

2012. nov. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 Platypus ***** válasza:

Léteznek haltenyésztő egyetemek, vagy főiskolák,a fene se tudja pontosan, csak éppen Ázsiában. Kína, Taiwan a fészke ezeknek. Ott nagyon komoly iparág épül a haltenyésztésre, a hazai halak egy jó része is onnan érkezik. Itthon nem lehet megélni belőle, mert nem tudunk versenyezni az áraikkal. Még a csehek is itt vannak közel konkurenciának, náluk a kiváló vízminőség ad behozhatatlan előnyt. Szóval megélni nem fogsz belőle.


Hobbinak viszont szép a guppitenyésztés, és ha jó minőségű halakat tudsz összehozni, akkor zsebpénznek se rossz. Nem kell hozzá főiskola, elég ha veszel egy jó genetika tankönyvet, és megérted, hogyan kell egyszerre fél tucat recesszív génben gondolkozni. Nem olyan nagy kunszt, csak elsőre hangzik félelmetesnek.

2012. nov. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. A Hor-Zsilinszki:Akvarisztika jó? Vagy van jobb is?
2012. nov. 5. 19:45
 18/30 A kérdező kommentje:
Bocsánat:Horn
2012. nov. 5. 19:46
 19/30 anonim ***** válasza:

az a könyv az akvarisztika alapja. de a lehető legjobb genetikai ismereteket egy ttk kar jegyzetboltjában/könyvtárában található kimondottan ezzel a témával foglalkozó könyvből lehet megtanulni :) nagyon fontos megérteni a domináns és recesszív öröklődést mert e nélkül esélyed se lesz bármilyen értelmesebb tenyészetet kialakítani :S

én konkrétan érdeklődésből tanultam erről még középsuliban. és nem bántam meg mert legalább eltudom magyarázni a sok okoskának, hogy miért nem lesz feltétlen fekete kölyke két fekete macskának :) és, hogy a mi tricolor nőstényünknek miért nem születik soha tricolor kölyke amikor az ő anyja mindig tricolor kiscicákkal lepett meg minket :) érdekes nagyon ez a dolog tényleg érdemes utána járni :)


amúgy igen leadják a beszámolót kereskedelmin is, mint anyag (egyik ismerős velem egy karra jár kereskedelmi szakra és nekem kellett magyarázni neki pl ezt is:)) de nem sokan tanulják meg :D én magam konkrétan számviteli szakra járok szóval belénk verték, de ugye a kereskedelmi meg a számviteli elég eltérő :)

viszont ha az ember vállalkozásba kezd ezen a téren is ki kell magát kupálnia (legalább alap szinten) ugyanis a mai világban én nem bíznék meg 100%-ig a könyvelőmben (és nem azért mert én is annak készülök) és biztosan én is részletes kimutatások meg egyebek mellett az eredménykimutatást, mérleget és a cashflow kimutatást is átbogarásznám...

persze erre nem egy zsebpénz kiegészítős mini tenyészet esetén lenne szükség :D hanem pl egy több száz példányos állomány esetén, ahol már komoly részt képviselnek a befektetett eszközök a mérlegben (pl az akváriumok és a felszereléseik valamint a tenyészállatok stb), illetve a forgóeszköz állományban is már vannak nagyobb tételek a raktáron (pl haleledel, tenyésztésbe még nem vont növendék állat állomány stb). itt már azért lehet akkora érték amit én nem bíznék rá teljesen a könyvelőmre és én is ellenőrizném a dolgokat (ő is ember ezért ő is tévedhet, ami viszont csattanhat. szerződéstől függően rajta de akár rajtam is...)


és akkor még nem is említettem a lekövethető genetikájú indító tenyészállományt valamint a folyamatosan szükséges szintén lekövethető genetikájú pótlást (vérvonalat frissíteni kell különben beltenyészet alakul ki)...de ez már nem a kérdéshez tartozik :)


amúgy szerintem se nagyon lehet ebből megélni, ahhoz nagyon költséghatékonynak kell lenni és több üzlettel is állandó és folyamatos szerződésben állni valamint nem árt ha sikerül szert tenned akvarista körökben (a legjobb ha nem csak Magyarországon) némi pozitív hírnévre :) szóval rögös út, sok munka&tanulás és persze eleinte biztosan több pénzt visz, mint amennyit hoz és később is kétes a dolog...és sajnos itthon a komoly adóterhekbe belerokkannak a kis és közép vállalkozások (KKV-k)...nekik a legrosszabb a helyzetük ebben az országban.


remélem érthető volt...elég fáradt vagyok lehet félre fogalmaztam itt ott :S de azért remélem, hogy a lényeget ki lehet hámozni :)

2012. nov. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm Zsebevnek a sok hasznos információt! Egy konkrét könyv címet kaphatnék?
2012. nov. 6. 17:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!