Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért barnák a cryptocorine...

Miért barnák a cryptocorine levelei és nem fejlődnek az utóbbi fél évben?

Figyelt kérdés

PROFLORA JBL kugeln-t használok tápozásra:


[link]



2012. nov. 5. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Inkább a zöldségről linkelhettél volna képet. JBL-t túlnyomórészt ismerjük.

[link]


Szóval ja. Ha így néz ki a salátád, akkor mindent jól csinálsz, és ne ijedj meg. Az alsó levelei széle szokott megbarnulni, és nagyon lassan hullajtja el. Szinte el is bomlik a vízben nem sok marad belőle. Egyébként nekem is van. Szép mert mindig sokszínű. A sepregető garnélák pedig imádják a leveleit. ( nem enni, hanem bujkálni) Ritka is, nem lehet mindenütt kapni.

Itt egy másik....

[link]

Remélem segítettem. Ha nem, akkor küldök képet az enyémről.

2012. nov. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, úgy néz ki ahogy az első képen a barna levél, csak nekem az összes levél olyan. De ami még jobban zavar, hogy a növényeim kicsik és jó ideje nem fejlődnek, pedig miután megvettem egy fél évig gyönyörűen bokrosodtak. Ezért gondolom, hogy lehet valamilyen tápanyag hiányuk van.
2012. nov. 5. 23:27
 3/5 anonim ***** válasza:
A gyökerei milyenek? Mert jó ez lehet hogy hülyeség, de azt is el tudok képzelni, hogy amikor a tápot mellényomod közvetlen, akkor megmarja a gyökerét, mert ott kap egy csomó tápanyagot, de arrébb meg nem. És ezzel egy ideig elvan, de utána meg ha a gyökerei megsérülnek, akkor már nem annyira képes a tápanyagfelvételre. Szóval én kiszedném a növényt, letisztogatnám és egy kicsit hagynám táp nélkül, vagy megpróbálnék egy másik tápot, pl a panzi aquaplantot, az úgyis hamar szétoszlik, nem tudja a gyökeret mindig egy helyen égetni folyamatosan.
2012. nov. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyszer néztem a gyökereit, amikor nagyon megbokrosodott és szétültettem a növényt és annyira behálózta a talajt, hogy még az akvárium másik végébe is elért, úgyhogy szerintem az rendben van. Levegő buborékokat is ereszt, a aljzatból, ami azt mondják, hogy annak a jele, hogy egészséges. Lehet megpróbálok egy másik tápot akkor.
2012. nov. 5. 23:59
 5/5 Platypus ***** válasza:

Ha a gyökerei behálózzák a talajt, az tápanyaghiányra utal. Mivel éhezik a növény, megpróbálnak a gyökerei tápanyagot keresni. A talajból felszálló buborékok meg kifejezetten rosszat jelentenek, ez általában ammónia vagy kénhidrogén szokott lenni, ami a bezápult talaj jele.


Összességében makroelem-hiányra utalnak a tüneteid. Valamilyen formában makroelemeket kéne adagolnod.

2012. nov. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!