Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppikat milyen más halakkal...

A guppikat milyen más halakkal lehet összetenni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 5. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Majdnem mindel ami méretben és természetben hasonlít hozzájuk. Platti, Molly, Tetra, Fantomlazac stb.
2012. nov. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ahhoz, hogy többen is tudjanak segíteni kellenek még adatok, vagyis:


1. mekkora akvárium

2. hány fokos a víz (ez se mind1), egyáltalán van e fűtőd

3. milyen a szűrés (külső/belső + a szűrő típusa)

4. mennyire növényes+igazi vagy műnövény

5. milyen a talaj (talajlakók esetén egyáltalán nem mindegy, hogy pl finom kvarchomok vagy durva bazaltzúzalék (amiben lehetnek éles szemek is) és van e búvóhely


kis példa:

100 liter alatt molly és xipho kilőve. 80 CentiMéter akvárium hossz alatt a neonhal is felejtős. de 80 liter alatt én plattit se tartanék :) a vízhőmérséklet azért nem mindegy mert pl a neon a hidegebb vizet szereti, míg a platti a melegebbet de áthidaló megoldásnak ott a vörös neonhal ami már melegebb vizet szereti. a szűrés meg egyértelmű, ha gyenge akkor csak kevesebb és persze kisebb testű hal jöhet szóba.


én is ezek alapján igyekszek összeválogatni a halaim. mondjuk ismerőstől kaptam 3 valamilyen talajlakó halat...még kiderül mi lesz velük :) róluk rakok is majd fel kérdést ide gyakorira, mert még rejtély számomra a fajtájuk...

2012. nov. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!