Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tengeri aksiba lehet Edesvizi...

Kdragon kérdése:

Tengeri aksiba lehet Edesvizi szurot tenni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 5. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a sós víz jót tenne neki. Nekünk ezt mondták.
2012. nov. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bamboochatheone ***** válasza:
Csak akkor ha kerámiatengelyes. Ezt könnyen megtudhatod ha nem tudnád. Megnézed hogy a rotor milyen színű tengelyen forog. Ha fémszínű akkor nem jó ha pedig fehér akkor megfelelő lesz.
2012. nov. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van kerámiatengely a lényeg. Egyébként a szűrőkre rá van írva hogy melyik jó tengeribe.
2012. nov. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 YourDestiny ***** válasza:
Igen, szerepelni szokott a leírásban, hogy jó-e az adott szűrő tengeri akváriumhoz is, vagy nem.
2012. nov. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Leírást szerintem egyiknek sem olvastam még el, de aquael fan1-et már raktam sós vízbe, annak még a szivacs is bírta, mert fekete műanyag nagy lukacsos szivacsa van. Kicsit megkeményedik a szivacsa sótol, de azt nem marja szét. Meg egy akármilyen gagyi akasztós szűrőt is raktam nano tengeribe, de arra húztam egy fehér henger alakú szivacsot, azt a fajtát, amit a szivacsszűrőkhöz gyártanak, de az nem bírta sokáig. 2-3 havonta azt a fehér szivacsot cserélni szoktam, mert különben megpuhul és szétmállik, tehát az nem bírja sokáig a sós vizet.


Nagy akváriumba viszont nem rakok semmilyen szűrőt, se szivacsot. Oda áramoltató motorokat, használok, amik csak a vizet mozgatják. Mellé pedig egy külső tartály (illetve most leválasztottam a hátulját) biológiai szűrésnek, abba tettem korallzuzalékot, köveket, és néha teszek egy kis aktiv szenet. A tartályból az akváriumba vízpumpával vezetem át a vizet. Vízpumpák nem döglöttek még be tengeribe egyik sem. Használtam aquaelt, meg atmant eddig.

2012. nov. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!